Anna Mucha i Lesław Żurek w RCK – co jeszcze w ten weekend?

0

Gala koncertowa Wiesława Ochamana, koncert zespołu The Jet-sons Rockabilly Trio w Dybcówce, pokaz karate w Gimnazjum nr 5 – to niektóre imprezy, jakie będą miały miejsce w regionie w najbliższy weekend.

12 października: Urodziny Kubusia Puchatka w Bibliotece

- reklama -

W piątek, 12 października o godz. 16.00 w Bibliotece przy ul. Kasprowicza 12 w Raciborzu odbędzie się przyjęcie urodzinowe Kubusia Puchatka dla dzieci w wieku od 5 do 8 lat. Wstęp na imprezę z bezpłatnym zaproszeniem, które można odebrać w bibliotece.

12 października: Metalmania w Dybcówce

W piątek, 12 października w klubie Dybcówka przy ul. Londzina 13 w Raciborzu odbędzie się impreza pn. "Metalmania w Dybie". Początek już o godzinie 19.00. Wstęp wolny.

12 października: "Single i remiksy" w RCK

12 października o godz. 18.00 oraz o godz. 20.30 w Raciborskim Centrum Kultury przy ul. Chopina 21 będzie można obejrzeć sztukę w reżyserii Olafa Lubaszenko pt. "Single i remiksy". Sztuka Marcina Szczygielskiego to komedia demaskująca mechanizmy korporacyjnych stosunków i obnażająca rzeczywisty charakter życia wielkomiejskich singli, pozornie gloryfikujących swoją niezależność i swobodę, a tak naprawdę stających się niewolnikami wychwalanej przez siebie wolności i kariery. Magda, kobieta sukcesu, prezes wielkiej korporacji wydawniczej, stawia na singli. W firmie, którą dowodzi, szansę na karierę mają tylko single, więc wszyscy, którzy singlami nie są, wolą ukrywać swoje związki i małżeństwa. Bilety na spektakl w cenie 50 i 70 złotych.  

13 października: Rozpoczęcie roku na Uniwersytecie Dziecięcym

13 października o godzinie 11.00 w auli PWSZ przy ulicy Słowackiego 55 w Raciborzu odbędzie się rozpoczęcie roku akademickiego na Uniwersytecie Dziecięcym. Uniwersytet Dziecięcy działa jak prawdziwa wyższa uczelnia, na którą wstęp mają tylko mali studenci, w wieku od 6 do 12 lat. To zabawa w studiowanie, ale dzięki tej zabawie dowiadują się o wszystkim, co czasami nie mieści się w głowie. Podczas inauguracji odbędzie się także pierwszy wykład, który będzie nosił tytuł "Światłem, barwą, kreską".

13 października: Jan Nowicki wystąpi w Wodzisławiu

W sobotę, 13 października o godz. 18.00 w Wodzisławskim Centrum Kultury odbędzie się koncert papieski De Profundis z Janem Nowickim pt. "Co może jeden człowiek". "Co może jeden człowiek" to rodzaj spektaklu teatralnego  poetycko – muzycznego opracowanego i wyreżyserowanego przez legendarnego aktora Jana Nowickiego z oryginalną muzyką Cezarego Chmiela, Marka Stryszowskiego, Jacka Kaczmarskiego oraz poezją  Jana Pawła II, ks. Jana Twardowskiego, Bolesława Leśmiana,Czesława Miłosza i Jana Nowickiego. Wykonawcami spektaklu są: Jan Nowicki oraz muzycy Marek Stryszowski – saksofony, flet prosty, śpiew, Cezary Chmiel – syntezatory, Tomasz Kudyk –trąbka.  Bilety na spektakl w cenie 30 złotych.

13 października: Jubileusz orkiestry KWK "Rydułtowy"

W sobotę, 13 października o godzinie 16.30 w Rydułtowskim Centrum Kultury "Feniks" odbędzie się koncert z okazji jubileuszu 95-lecia Orkiestry Dętej KWK "Rydułtowy". W programie również występ zespołu tanecznego "Sukces" Wstęp wolny.

13 października: The Jet-sons Rockabilly Trio w Dybcówce

W sobotę, 13 października o godzinie 18.00 w klubie Dybcówka przy ul. Londzina 13 w Raciborzu wystapi zespół The Jet-sons Rockabilly Trio z Rzeszowa. Bilety w cenie 10 złotych (w cenie biletu piwo butelkowe).

14 października: Wiesław Ochman i jego goście w RCK

W niedzielę, 14 października o godz. 18.00 w Raciborskim Centrum Kultury przy ul. Chopina 21 odbędzie się gala koncertowa pt. "Wiesław Ochman i jego goście". W programie koncertu znajdą się najpiękniejsze melodie wiedeńskie, wybrane atrakcyjne fragmenty operetek i musicali oraz hity neapolitańskie. Bilety w cenie 30 i 40 złotych.

14 października: pokaz karate w Gimnazjum nr 5

W niedzielę, 14 października o godz. 13.00 na sali gimnastycznej Gimnazjum nr 5 w Raciborzu będzie można obejrzeć pokazy karate w wykonaniu Raciborskiego Klubu Kyokushin Karate. Podczas pokazu będzie można obejrzeć między innymi rozbijanie dachówek, układ walki – kata oraz walki reżyserowane.

 

14 października: Biesiada śląska w Krzanowicach

W niedzielę, 14 października w Miejskim Ośrodku Kultury w Krzanowicach odbędzie się biesiada śląska z Mirkiem Szołtyskiem. Początek imprezy o godzinie 18.00. Wstęp wolny.

 

/p/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here