Kolejne ligowe zwycięstwo RTP Unia Racibórz

  Unitki dopisały do swojego dorobku kolejne trzy punkty. W wyjazdowym meczu nie było niespodzianki i pewnie pokonały Białą Podlaską, a następne dwa gole zanotowała najlepsza snajperka RTP Chinasa Okoro Gloria

  Mimo zwycięstwa był to przeciętny ligowy mecz. Mało było składnych akcji bo w decydujących momentach brakowało dokładności. Z dobrej strony pokazał się dzisiaj zespół Białej, który wytrzymał do końca trudy meczu. Widać duży postęp w odniesieniu do ostatniego wiosennego meczu rozegranego w Białej Podlaskiej.

  - reklama -

  Mecz rozegrano na stadionie MKS Podlasie. Płyta boiska nie była zbyt równa co znacznie zwalniało akcje naszych piłkarek i ułatwiało bronienie miejscowym. Wynik otworzyła Chinasa Okoro Gloria, która wykorzystała błąd bramkarki Białej Podlaskiej w 9 minucie meczu i skrzętnie wykorzystała ten prezent. Druga bramka padła w 34 minucie. Po ostrym i dokładnym dośrodkowaniu Hani Konsek piłkę głową do siatki wpakowała ponownie Chinasa.  Wynikiem 0  – 2 zakończyła się pierwsza połowa.

  Po przerwie unitki dążyły do zdobycia trzeciej bramki. Sztuka ta udała im się już w 50 minucie. Bramkę zdobyła Patrycja Pożerska. Dodać przy tym należy, że poprzedziła ją ładna akcja zespołowa naszej drużyny. Unitki wymieniły kilka podań na jeden lub dwa kontakty, a „wisienką na torcie”  była bramka Pożerskiej. Potem gra nieco siadła. Nasze zawodniczki mając korzystny wynik zagrały końcówkę meczu minimalistycznie. Zemściło to się w 80 minucie, kiedy gola po błędzie Darii Antończyk zdobyła Czerniak. Po przerwie trener Trawiński dokonał 4 zmian i jego zdaniem wszystkie zmienniczki zagrały poprawnie i potwierdziły, że można na nie zawsze liczyć.

  13 października 2012 (sobota) godz. 11.00 Biała Podlaska stadion przy ul. Piłsudskiego 38

  AZS Biała Podlaska – RTP Unia Racibórz 1 – 3 (0 – 2)
   

  0 – 1 Chinasa 9', 0 – 2 Chinasa 34' (głową), 0 – 3 Pożerska 50', 1 – 3 Czerniak 80'

  RTP Unia: Antończyk – Leśnik, Pawlak (Sosnowska 65'), Konsek – Chudzik, Mika, Pożerska, Istokova (Sykorova 46') – Wiśniewska (Wieczorek 80') – Chinasa, Tarczyńska (Jaszek 70')

   

  relacja i foto: rtpunia

  /ps/

  - reklama -

  KOMENTARZE

  Please enter your comment!
  zapoznałem się z regulaminem
  Please enter your name here