RAFAKO: KIO oddaliła skargę Alstomu

0

Sprawa dotyczy odwołania się konsorcjum Alstomu do Krajowej Izby Odwoławczej na wynik postępowania przetargowego przeprowadzonego przez EDF Polska. Przetarg wygrało RAFAKO. Sprawa może dotyczyć miliarda złotych. Kolejne dobre wieści dla RAFAKO . 18 października Krajowa Izba Odwoławcza oddaliła odwołanie spółki Alstom na wyniki zorganizowanego przez EDF Polska przetargu, który wygrał raciborski zakład. Przetarg dotyczył zaprojektowania, wykonania i uruchomienia instalacji odsiarczania spalin w spółkach grupy… Gra toczy się blisko o miliard złotych.

RAFAKO zaoferowało za wykonanie przedsięwzięcia 954 mln zł (brutto). Oferta konsorcjum Alstom Power i Alstom Power Italia  była droższa o niemalże 150 mln zł. Odwołanie skargi konkurencyjnego konsorcjum przybliża RAFAKO do zdobycia kontraktu, ale wciąż pozostaje on pod znakiem zapytania. Dlaczego?

- reklama -


Sytuacja RAFAKO poprawia się z dnia na dzień, choć nadal wiele zależy od wyników postępowania sądowego w sprawie rozbudowy Elektrowni Opole. Czytaj również artykuł: RAFAKO: w 2016 roku zysk netto przekroczy 100 mln zł? (fot. A. Behr).

Problem dotyczy budżetu, jaki EDF Polska przeznaczyła na ten cel, który podobno jest niemalże o 70 mln zł (netto) niższy od oferty RAFAKO. Jeśli inwestor zdobędzie dodatkowe środki, wówczas kontrakt prawdopodobnie zostanie zawarty. Czytaj również artykuł: RAFAKO: jest szansa na kontrakt za miliard złotych. O sprawie informuje za pośrednictwem Polskiej Agencji Prasowej gpwinfostrefa.pl.

oprac. /żet/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here