Jaka sytuacja po zlikwidowanym posterunku w Rudach?

0

Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Kuźni Raciborskiej asp. Henryk Linek – komendant kuźniańskiego komisariatu policji omówił kwestię funkcjonowania policji na terenie gminy po zmianach strukturalnych.

Posterunek policji w Rudach przestał funkcjonować 1 września. Miesiąc wcześniej – 1 sierpnia w Kuźni Raciborskiej utworzono Komisariat Policji, który miał przejąć zadania jednostki w Rudach. W wyniku reorganizacji, a zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami – do komisariatu w Kuźni włączone zostały etaty z posterunku w Rudach.

- reklama -

Rudy natomiast zostały utworzone jako sektor, który – po Kuźni Raciborskiej – w trakcie codziennych zadań patrolowany jest przez podległych funkcjonariuszy. Bez zmian – jako znający ludność, problematykę – pozostał rudzki dzielnicowy. Jak zaznacza asp. Linek – na co dzień będzie on dyslokowany w rejon Rud. Do jego zadań będzie należał kontakt z sołtysem, szkołą oraz z instytucjami samorządowymi działającymi na terenie sołectwa. Pracownika dochodzeniowego włączono z kolei w skład Zespołu Kryminalnego komisariatu w Kuźni. – Nadal przydzielane mu są sprawy z Rud. Otrzymał ponadto wsparcie funkcjonariusza operacyjnego z KP Kuźnia Raciborska, który zna tutejszą ludność oraz problematykę – powiedział komendant.

 

 

W dalszej części swego wystąpienia asp. Henryk Linek przedstawił informację odnośnie dyslokacji służby po dokonanej reorganizacji. W wyniku zmian, wzrosła liczba patroli nocnych oraz patroli prewencyjnych i służby kryminalnej. Ma to miejsce zwłaszcza w weekendy i święta, kiedy to obserwuje się wzmożony ruch turystyczny i pielgrzymkowy. – We wrześniu – mówił komendant – nie odnotowano na terenie Rud zdarzeń kryminalnych. Do jednego przypadku doszło natomiast w Rudzie Kozielskiej (znęcanie się). W tej sprawie prowadzone są czynności procesowe. Ponadto doszło do czterech zdarzeń drogowych, 12 interwencji, odnotowano dwie ucieczki nieletnich z ośrodka wychowawczego, jak również zatrzymano jedną osobę poszukiwaną – dodał komendant Linek.

Bartosz Kozina

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here