Pasowanie na ucznia

0

Dnia 17 października 2012 r. w auli Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Raciborzu odbyło się uroczyste pasowanie
uczniów klasy pierwszej na uczniów szkoły. Z ogromną radością oficjalnie pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona uczniów naszej szkoły. Wszystkich przybyłych na tę uroczystość przywitał dyrektor szkoły Pan Andrzej Skurk. Następnie głos oddano Pierwszakom, którzy przedstawili program artystyczny. Uczniowie zaprezentowali piosenki i wiersze oraz krótki obrazek
sceniczny pt. „Jak Ala literek szukała”. Kulminacyjnym momentem uroczystości było złożenie przez najmłodszych uczniów przysięgi uczniowskiej. Po ślubowaniu każdy z pierwszaków dostąpił zaszczytu pasowania na ucznia poprzez symboliczne dotknięcie wielkim ołówkiem przez dyrektora szkoły Pana Andrzeja Skurka. Wychowawczyni Teresa Przybyła wręczyła uczniom pamiątkowe dyplomy i bilety na pierwszy szkolny rejs. Świadkami tej podniosłej chwili byli rodzice, dziadkowie, krewni uczniów, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz cała społeczność uczniowska. Dzieci świetnie prezentowały się w galowych strojach i uczniowskich biretach. Wzorowo zdały swój pierwszy egzamin, udowadniając, że zasłużyły na zaszczytne miano ucznia naszej szkoły. Po części oficjalnej uczniowie udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Życzymy naszym Milusińskim radosnego wkroczenia w tajemniczy i fascynujący świat nauki.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here