Nowoczesne zielone pracownie w SP18 i ZSP2 w Raciborzu [ZDJĘCIA]

Nowoczesne zielone pracownie w SP18 i ZSP2 w Raciborzu

„Ekorycerze – obrońcy przyrody” i „Badacze przyrody na start!” – to nazwy pracowni, które powstają w raciborskich szkołach.

5 czerwca na Zamku Ogrodzieniec miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu pn. „Zielona Pracownia_Projekt’2023”. Dwie raciborskie placówki szkolne już w tym roku będą mogły korzystać z zielonych pracowni.

- reklama -

„Ekorycerze – obrońcy przyrody” – pod taką nazwą będzie funkcjonować zielona pracownia w Szkole Podstawowej nr 18. Koszt jej realizacji wynosi 62 350 zł. W jego skład wchodzi dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w wysokości 48 tys. zł. Pozostałą część kwoty finansuje Miasto Racibórz. Pracownia zostanie doposażona m.in. w nowy laptop o odpowiednich parametrach, monitor interaktywny, nowoczesny mikroskop z kamerą, modele anatomiczne człowieka, kolekcję przedstawicieli fauny i flory oraz zestaw do badania powietrza, wody i gleby. Realizacja projektu rozpocznie się 1 lipca i potrwa do 30 listopada.

„Badacze przyrody na start!” to nazwa drugiej pracowni. Powstanie w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2. Koszt realizacji projektu wynosi 60 tys. zł i podobnie jak ten powyższy, dofinansowany jest przez WFOŚiGW w wysokości 48 tys. zł. Pozostałą część kwoty również finansuje miasto. W ramach inicjatywy pracownia zostanie doposażona m.in. w krzesła i stoliki dla 26 uczniów, biurko i krzesło dla nauczyciela, zestaw mebli i tablicę białą suchościeralną ceramiczną. Przykładowe pomoce dydaktyczne, które zostaną zapewnione, to Profesjonalna Stacja Pogody, zestawy kompasów, lornetek, lup oraz zestaw skał i minerałów. Pracownia zostanie wyposażona również w monitor interaktywny z uchwytem. Realizacja projektu rozpocznie się 10 czerwca i potrwa do 31 sierpnia.

Konkurs „Zielona Pracownia_Projekt’2023” skierowany był do szkół podstawowych i średnich z terenu województwa śląskiego. Tematem było utworzenie projektu szkolnej pracowni na potrzeby nauk przyrodniczych, biologicznych, ekologicznych, geograficznych, geologicznych czy chemiczno-fizycznych. Maksymalna wysokość nagrody nie mogła przekroczyć 20% kosztu całkowitego wdrożenia projektu.

fot. UM Racibórz
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj