KSSE potwierdza: są inwestorzy zainteresowani Raciborzem

2
Piotr Sikora, specjalista ds. Rozwoju KSSE potwierdza nawiązanie kontaktu z inwestorami zainteresowanymi Raciborzem. Mówi również o planach promocji raciborskich terenów inwestycyjnych.

Niemalże cztery miesiące minęły od włączenia terenów Raciborza do Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Trudno spodziewać się, aby po tak krótkim – stosunkowo – okresie czasu, zwłaszcza w warunkach spowolnienia gospodarczego, do Raciborza ciągnęły tłumy inwestorów. To fakt, ale faktem jest też, że wciąż kuleje brak odpowiedniej promocji. Na stronie internetowej Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej nadal brakuje informacji, że tereny Raciborza należą do strefy. Jakie są przyczyny tego zaniedbania i jak będzie wyglądać promocja strefy? Zapytaliśmy o to Piotra Sikorę, Specjalistę ds. Rozwoju w Podstrefie Jastrzębsko-Żorskiej Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

– Strona internetowa KSSE jest aktualnie przedmiotem prac polegających na wdrożeniu od podstaw całkowicie nowego serwisu. Ze względu na przyjęte kilka lat temu rozwiązania technologiczne oraz wynikającą z tego konstrukcję aktualnej strony – tzn. bardzo silna integracja serwisu bazodanowego z technologią flash – wszelkie bardziej poważne zmiany są czasochłonne i wymagają silnego wsparcia firm zewnętrznych – wyjaśnia Piotr Sikora. – Jakkolwiek zdajemy sobie sprawę, że sytuacja nie jest idealna, pragniemy zauważyć, że strona internetowa wprawdzie jest istotnym to jednak nie jedynym narzędziem komunikacji z inwestorami – zaznacza Piotr Sikora.

- reklama -


Na aktualnej stronie internetowej ksse.pl wciąż brakuje informacji o przyłączeniu terenów Raciborza do strefy. Czytaj również artykuł: Z MEDIÓW: Czy Racibórz zyska na strefie ekonomicznej?

Tereny Raciborza zostaną uwzględnione w nowej odsłonie strony internetowej ksse.com.pl. – Nowe tereny są już i będą w dalszym ciągu uwzględniane w naszych działaniach promocyjnych, oraz w nowych edycjach materiałów drukowanych – mówi Piotr Sikora i dodaje – De facto inwestorzy, którzy szukają obszaru w danej gminie są inwestorami z naszego regionu, a wobec tego świetnie zdają sobie sprawę z faktu istnienia terenów strefy w danej lokalizacji. Tak też dzieje się w przypadku Raciborza, gdzie nawiązaliśmy już pierwsze kontakty z potencjalnymi inwestorami.

Zastępca Prezydenta Miasta Racibórz Wojciech Krzyżek wie o pierwszym chętnym do inwestowania w strefie. Czytaj również artykuł: Jest pierwszy chętny do inwestowania w strefie…

Zdaniem Piotra Sikory inwestorzy spoza regionu nie szukają lokalizacji samodzielnie, a wysyłają zapytania bezpośrednio do administracji Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. W zapytaniu zawierają oni interesujące ich informacje (np. dostępna powierzchnia, zaopatrzenie w media, odległość od głównych sieci dróg, lotnisk, wpływ eksploatacji górniej itd.). – Po podaniu swego zapotrzebowania inwestorzy proszą nas o wskazanie lokalizacji, która odpowiada ich profilowi, wtedy też wysyłamy do nich propozycje lokalizacji wraz z pełną informacją o terenie, następują spotkania, oględziny i podejmowanie decyzji o realizacji inwestycji – mówi Piotr Sikora.
Jednocześnie zaznacza, że w związku z niedoborem informacji na stronie internetowej prowadzone są przedsięwzięcia, których celem jest niwelacja "niedosytu" informacyjnego. Ową niwelację ma zapewnić zaplanowana na 21 listopada 2012 "Raciborska Konferencja Inwestycyjna – KSEE: Nowe Otwarcie", którą KSSE przygotowuje wspólnie z gminą Racibórz. – Na konferencję planujemy wystosować zaproszenia do przedstawicieli większości firm produkcyjnych (a więc takich, które mogą inwestować na terenie KSSE) z okolic całego podregionu raciborskiego – informuje Piotr Sikora.
Już wkrótce przekonamy się, czy działania promocyjne przyciągną do Raciborza kapitał owocujący powstaniem nowych miejsc pracy.

/żet/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

2 KOMENTARZE

  1. sracek

    uwierzę jak zobaczę tych inwestorów:)

  2. kirow

    dla mnie dopoki nie zrobia zbrionika to nic sie nie zmieni, bo przeciez nikt nie postawi fabryki na zalewowym ostrogu:)

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here