Magistart ustępuje w sprawie „alkoholowej” uchwały

1

Magistrat nie odwołał się do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gliwicach i zrezygnował z przyjętej w sierpniu uchwały. Tym samym swoją ważność i aktualność zachowała uchwała z czerwca 2010 roku.
29 sierpnia 2012 Rada Miasta Racibórz przyjęła uchwałę regulującą godziny pracy lokali gastronomicznych w Raciborzu. Prawnicy wojewody śląskiego uznali, że uchwała jest istotnym naruszeniem prawa. Władzom Raciborza przysługiwało odwołanie się od tej decyzji do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gliwicach, jednakże nie zdecydowały się na to.


– Kiedyś przestaniemy wtrącać się restauratorom do pracy, ale jeszcze na to za wcześnie – mówił we wrześniu M. Lenk. Czytaj również artykuł: Uchwała regulująca godziny pracy gastronomii to bubel prawny.
- reklama -

W związku ze stwierdzoną przez wojewodę śląskiego nieważnością całości uchwały "Uchwałę wycofano z publikacji" – informuje Biuletyn Informacji Publicznej Miasta Racibórz. Orzeczenie wojewody z pewnością ostudzi regulacyjne zapały raciborskiego magistratu. Tym samym uchwała z czerwca 2010 roku nadal zachowuje swoją moc. Ciekawostką pozostaje fakt, że zapisy starej, nadal aktualnej uchwały, mogłyby również zostać podciągnięte pod orzeczenie wojewody, który dopiero przy okazji uchwalenia nowej uchwały uznał je za sprzeczne z Konstytucją RP.

/żet/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

1 KOMENTARZ

  1. ???

    co to jest „Magistart”?

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here