Najzdolniejsi studenci otrzymali stypendium starosty

1

2 listopada wręczono Stypendium Starosty Powiatu Raciborskiego dla najzdolniejszych studentów powiatu. W elitarnym gronie znaleźli się: Aldona Ploszka, Adam Ploszka i Dawid Pikuła. Zdjęcia>>>

Dziś o godzinie 9:00 w Starostwie Powiatowym w Raciborzu wręczono Stypendium Starosty Powiatu Raciborskiego dla trójki najzdolniejszych studentów powiatu. W elitarnej gronie znaleźli się Adam Ploszka, Aldona Ploszka i Dawid Pikuła.
Kierownik Referatu Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Raciborzu Danuta Miensopust przyznała, że uważna lektura wszystkich czterdziestu jeden wniosków stypendialnych zajęła jej cały dzień. – Wybraliśmy najlepszych – powiedziała.
Wicestarosta Andrzej Chroboczek pochwalił wyróżnioną trójkę za nieustanny rozwój i powiększający się z roku na rok dorobek osiągnięć. Przewodniczący Rady Powiatu Raciborskiego Adam Wajda zaznaczył, że studia to inwestycja w siebie i wyraził swoje zadowolenie, że w licznym gronie studentów wciąż jeszcze udaje się znaleźć takich, którym zależy na zdobywaniu wiedzy i umiejętności, a nie studiowaniu tylko "na zaliczenie". – Dobra materialne można nabyć, stracić, ale nikt nigdy nie odbierze Wam wiedzy i umiejętności, które zdobyliście na studiach – mówił przewodniczący.
– Chcieliśmy podziękować naszej mamie, która jako nauczyciela wpoiła nam te wartości, które teraz procentują – powiedziała w imieniu swoim i brata Aldona Ploszka. – Chcieliśmy również podziękować Państwu za tę inicjatywę. Stypendia bardzo ułatwią nasz dalszy rozwój. Mam nadzieję, że ta inwestycja kiedyś się zwróci – powiedział Adam Ploszka.
– Powiedzcie mi, czy jest chociaż cień nadziei na Wasz powrót w te tereny? – spytał stypendystów Andrzej Chroboczek. – To zależy od pracy – odpowiedzieli zgodnie młodzi ludzie, którzy następnie wdali się w rozmowę ze starostą, przewodniczącym i panią kierownik na temat wyborów edukacyjnych młodzieży, szans jakie rysują się na rynku pracy, a także mechanizmów, które mogłyby pomóc młodzieży w wyborze odpowiedniej ścieżki rozwoju (czytaj również artykuł: Prof. Jończy: poziom życia w Raciborzu zaskakująco wysoki).
Cała trójka nagrodzonych jest absolwentami I Liceum Ogólnokształcącego w Raciborzu. Aldon Ploszka studiuje obecnie medycynę w Łodzi, Adam Ploszka prawo na Uniwersytecie Warszawskim (gdzie ukończył również stosunki międzynarodowe), a Dawid Pikuła informatykę na Politechnice Opolskiej.

/żet/

- reklama -
- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here