Samorząd Uczniowski SP 18

W tym roku do wyborów na Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego stanęło trzynastu kandydatów wybranych przez swoje klasy. W tym roku do wyborów na Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego stanęło trzynastu kandydatów wybranych przez swoje klasy. Po trwającej dwa tygodnie kampanii wyborczej komisja wyborcza złożona z uczniów klas szóstych przeprowadziła wybory w klasach III-VI. Łącznie oddano 283 ważne głosy.

Zdecydowaną większością głosów wybory wygrała Elżbieta Bartoszewska z klasy VIb, która zdobyła 107 głosów, co stanowi 37% wszystkich oddanych głosów. 43 głosy (15%) zdobył Szymon Kostka z klasy IVc, zajmując w ten sposób drugie miejsce i stanowisko wiceprzewodniczącego (to pierwszy tego typu przypadek, by uczeń klasy czwartej zdobył aż takie poparcie). Oliwia Marut z VIa zdobyła 27 głosów i została Sekretarzem SU, natomiast Wojciech Stępień (Vb), na którego oddano 23 głosy, objął stanowisko Skarbnika.

- reklama -

Tuż za Wojtkiem znalazł się Adam Chromiec (22 głosy), i Wojciech Fulneczek – 18 głosów. Pozostali kandydaci zdobyli mniejsze poparcie. Zarząd SU, zgodnie z regulaminem Samorządu, po konsultacji z Radą dokonał wyboru opiekuna, którym został – jak dotychczas – p. Tomasz Hetman.

Już na pierwszym spotkaniu w pełnym składzie Samorząd Uczniowski podjął uchwały związane m.in. z planem pracy na bieżący rok szkolny, zatwierdzeniem zmian w Regulaminie Samorządu oraz Twojego Szczęśliwego Numerka czy podjęcia się akcji zbierania nakrętek na rzecz poparzonej Paulinki, której pomagaliśmy już wcześniej (www.pomocpaulice.pl) Ten rok szkolny zapowiada się bardzo pracowicie dla całego Samorządu.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here