Odznaczenia i awanse na 11 listopada w Straży Granicznej

1

Straż graniczna w Raciborzu rozpoczęła obchody Narodowego Święta Niepodległości już w piątek, 9 listopada. Na uroczystość przybyli również przedstawiciele władz samorządowych i zaprzyjaźnionych służb mundurowych.

Śląski Oddział Straży Granicznej w Raciborzu rozpoczął obchody Narodowego Święta Niepodległości już w piątek, 9 listopada. Na uroczystości przybyli przedstawiciele władz samorządowych: Mirosław Lenk, Adam Hajduk, Władysław Gumieniak  i Tadeusz Wojnar, a także dowódcy pozostałych raciborskich służb mundurowych – komendant raciborskiej policji Paweł Zając, dyrektor więzienia Marek Kulewicz i komendant straży pożarnej w Raciborzu Jan Pawnik.
Uroczystość rozpoczęła się od przyjęcia meldunku dotyczącego sytuacji w jednostce przez jej zwierzchnika, płk. Wojciech Skowronka, Komendanta Śląskiego Oddziału Straży Granicznej. – Dziewięćdziesiąt cztery lata temu Polska narodziła się na nowo! Ten sukces był wynikiem ciężkiej walki – mówił płk. Skowronek do zgromadzonych funkcjonariuszy i gości. – Sprawdziliśmy się nawzajem i możemy sobie zaufać. Taka postawa składa się na dzisiejszy patriotyzm. Niech to będzie wyrazem uznania dla waszego trudu – mówił do funkcjonariuszy SG dowódca, po czym przystąpił do wręczania awansów, odznaczeń i wyróżnień.
– Jak się mówi o niepodległości, to się widzi ludzi w mundurach. Nie ma wśród nas tych, którzy wywalczyli niepodległość przed dziewięćdziesięciu czterema laty, ale jesteście wy, którzy kontynuujecie ich służbę. Dziękuję wam! – mówił do funkcjonariuszy SG Starosta Powiatu Raciborskiego Adam Hajduk. Z kolei Mirosław Lenk zaprosił wszystkich zgromadzonych na niedzielne, miejskie obchody Narodowego Święta Niepodległości (czytaj również artykuł: Miejskie obchody Święta Niepodległości w Raciborzu).

/żet/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

1 KOMENTARZ

  1. PO ...

    [color=#ff0000]raz ostatni w Raciborzu [/color]… ?
    [b]ps.:[/b] a POseł Siedlaczek to gdzie ? W Sejmie ,,walczy,, ?

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here