4x czarno na białym w RCK

1

To projekt w ramach którego 24 XI odbędzie się wieczór promocyjny pisma literacko-kulturalnego "Almanach Prowincjonalny" ze wspaniałymi gośćmi, a także recital Kuby Blokesza oraz wystawa zdjęć Bolesława Stachowa.Wśród gości wieczoru – Barbara Gruszka-Zych – poetka, reporterka, pracuje jako dziennikarz w tygodniku „Gość Niedzielny”. O jej twórczości pisali m.in. ks. Jan Twardowski, Ewa Lipska, Tadeusz Nowak, reżyser Krzysztof Zanussi. Czesław Miłosz o jej poezji: Bardzo śmiała poezja kobieca, przyznająca się do swojej kobiecości, czyli chłonięcia świata przede wszystkim zmysłami.

Jej wiersze były nagradzane w konkursach – im. H. Poświatowskiej i im. Zbigniewa Herberta, w konkursie na wiersz miłosny miesięcznika „Twój Styl”. Były tłumaczone na angielski, francuski, niemiecki, włoski, rosyjski, litewski i arabski.

- reklama -

W raciborskiej "Strzesze" gościł będzie również Libor Martinek – literaturoznawca związany z Uniwersytetem Śląskim w Opawie, od wielu lat sporo uwagi poświęca twórczości literackiej polskiej mniejszości narodowej w Czechosłowacji i Republice Czeskiej.

Wśród gości znajdzie się również Wojciech Wencel – polski poeta, felietonista, eseista i krytyk literacki, laureat wielu nagród, m.in. nagrody literackiej im. Józefa Mackiewicza.

Projektowi "4x czarno na białym" współfinansowanemu ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa, towarzyszyć będzie również recital bluesowy Kuby Blokesza oraz wystawa fotografii raciborzanina Bolesława Stachowa.

Wszystko to odbędzie się 24 listopada w sali kameralnej Domu Kultury "Strzecha" o godz. 17.00.  Wstęp jest wolny. Tego samego dnia, również w "Strzesze", o godz. 19.00 odbędzie się finał Konkursu Poezji Młodych "Nadzieja 2012".

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

1 KOMENTARZ

  1. No to zapowiada się niezła impreza jakiej jeszcze w Raciborzu nie było. Z każdym nowym a zarazem starym Almanachem te same gęby. Ci sami autorzy i ci sami goscie specjalni. W jednym numerze są teksty Wojciecha Wencela a w następnym Wojciech Wencel jest gosciem specjalnym. W każdym numerze te same gęby występują albo w formie autorów albo gosci. W najbliższym „Almanachu-kultura obciachu” specjalnie dla czytelników, jak zwykle, wystąpią: Marek Rapnicki, Michał Fita, Libor Martinek, Wojciech Wencel, po raz 10-ty odbędzie się recital bluesowy Kuby Blokesza (dofinansowany z naszych podatków!!!) oraz wiecznie żywy Bolesław Stachow i jego zorka 5 z wbudowanym fotoszopem CS1 wersji beta przedstawią nam (wczesniej nie publikowaną) sesję zdjęć pt. Racibórz w obiektywie B. Stachowa. No super.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here