Już wkrótce Bosacką tylko jednym pasem w każdą stronę

24

Już niedługo na ulicy Bosackiej ruszą prace związane ze zmianą organizacji ruchu. Zmiana będzie polegała na zwężeniu jezdni do jednego pasa ruchu w każdą stronę. Dodatkowo w kilku miejscach powstaną wysepki oraz lewoskręty.

Lada dzień ruszą prace związane ze zmianą organizacji ruchu na ulicy Bosackiej w Raciborzu. Zmiana polegała będzie na zwężeniu jezdni do jednego pasa ruchu w każdą stronę. Dotychczas samochody do dyspozycji miały dwa pasy. Zamiast tego w kilku miejscach powstaną wysepki, a w środkowej części drogi lewoskręty. – Zmiana ma na celu poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego w tym miejscu. Podpisaliśmy już umowę z wykonawcą zadania, więc to już od niego zależy, kiedy rozpoczną się prace – informuje Ryszard Pacer, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach. ZDW wyznaczyło już termin zakończenia tego przedsięwzięcia. Firma na wykonanie zadania ma czas do 5 grudnia. Zmiany będą kosztować Zarząd Dróg Wojewódzkich 183 tys. złotych.  

- reklama -

Dodatkowo już niedługo na ulicy Bosackiej zamontowane zostanie dodatkowe oświetlenie. W ciągu tej drogi stanie 16 nowych latarni.

 

Fragment projektu (od skrzyżowania z ul. Armii Krajowej do hotelu) zmiany organizacji
ruchu na ulicy Bosackiej w Raciborzu. Już niedługo samochody poruszać się tam
będą tylko jednym pasem ruchu, a nie jak dotychczas – dwoma.

 

 

/p/

- reklama -

24 KOMENTARZE

 1. W Europie ulice zwykle sie poszerza, a w Raciborzu zwęża ? I to ma poprawic stan bezpieczenstwa? jAKIŚ URZEDNIK PEWNIE UPADŁ NA …G.ŁOWĘ! Ale Katowice robia z Raciborza dziurę , przy całkowitej bierności Prezydenta 22- go w rankingu , za 12 000zł. na miesiac i to widac na kazdym kroku! Już porobili jakies ronda kurdupelki ,,nerki,, których nie moga pokonac cieżarówki i pociagi drogowe, jakies esy floresy, aby pokonac główna ulicę! A wszystko pod kierownictwem ,,zajaca,, 5-tej kadencji !

 2. zwiekszy bezpieczenstwo, bo jak zweza, to bedziemy stac w korku, a jak bedziemy stac, to nic nam sie nie moze stac, no przeciez urzednicza logika wali po oczach, wiec nie rozumiem tych pytan! 😀

 3. Czy ktoś pomyślał jaki będzie korek kiedy( od świateł w stronę rybnika ) będziemy skrecać w prawo do bloków a po chodniku będą szli piesi (którym trzeba ustąpić pierwszeństwa) korki i jeszcze raz korki. Brawo dla pomysłodawcy, ale mamy mądrych urzędasówBRAWO

 4. Jednym słowem, co by tu jeszcze spierdolić? Bo nie rozumiem tego posunięcia. Zupełnie. Zamiast myśleć o onowym wiadukcie na 4 pasy i o wydłużeniu dwupasmówki do mostu na uldze, to całkiem odwrotnie. Już zakorkowali dokumentnie głubczycką, auta jeżdżą teraz osiedlową uliczką Kopernika i Spółdzielczą, zamknęli zjazd od Londzina na nerkę – ludzie jeżdżą zakazem ruchu koło stray miejskiej, no bo przecież nie będą okrążać pół miasta, skoro ze starowiejskiej do szpitala świateł nie zrobili. Za to światła na starowiejskiej/ocickiej i starowiejskiej/opawskiej świecą się całą noc, czy Lenk się boi napisać pismo do zarzdcy tej drogi?? Myślałem że bardziej się nie da już ulic spierdolić. A tu – no wkońcu znalazł się niezły pomysł, na popsucie czegoś co działało. Jak się zrobił korek pod wiaduktem z powodu tira, to przynajmniej na dwoch pasach mieściły się samochody i nie zalegały na moście. Przecież to jawne działanie na rzecz sparaliżowania miasta! A z rysunków wynika, że nie będą to adne lewoskręty tylko takie „zjazdy” jak na odrostradzie niedawno Lenk kazał zamknąć, bo były niby niebezpieczne. Gdzie tu logika? Jak ktośbędzie chciał skręcić w Lewo, zatarasuje całą ulicę. A jak już dwa auta będą chciały skręcić, no to korek jak w mordę. Brak słów na pomysłodawców, brak słów. Zobaczycie, na Głubczyckiej też jest teraz bezpieczniej – auta jadą na nerkę w tempie żółwia. Ludzie na Spółdzielczej nie mogą wytrzymać, bo ich po tej krzywej drodze z kostek ciągle robią sobie skróty. Gdzie Pana doradcy mają Panie Lenk wyobraźnię? To nie jest Panie Lenk pana prywatne miasto, że może sobie pan z niego robić co chce!!!

 5. O Matko! ;[ znowu pomysł na zniszczenie dobrego,na konto głupoty! Popieram wszystkich piszących krytycznie w tym temacie.To będzie kompletne zakorkowanie Raciborza. Wiaduktem mieli się zająć już dawno,a tym czasem ….no i tak marnują pieniądze nasi WŁODARZE MIASTA!
  ..i szkoda,że oni nie czytają tych uwag mieszkańców,oni liczą na wciąż wygodne i dobrze płatne posady w UMiG.

 6. Racibórz:
  Prezydent Mirosław Lenk, jak przyznał wieczorem na spotkaniu z mieszkańcami Markowic, z portalu naszraciborz.pl dowiedział się dziś o przebudowie ul. Bosackiej. – To właściwie zmiana oznakowania, ale jestem zdziwiony, że nikt nas o tym nie poinformował. To naszym zdaniem utrudni ruch, szczególnie, że Bosacka to droga tranzytowa – dodał.

 7. W całej Polsce chwalą się nowymi drogami, obwodnicami itp, a nasz Racibórz będzie chwalił się głupotą!!!
  Już może się pochwalić „debilną nerką”…..w stronę ul. Gamowskiej, ale cóż to chyba za mało……
  Brawo!!!

 8. Lenk już rozwiązał problem skrzyżowania na Londzina – W.Polskiego, gdzie były wypadki na wysokości apteki. Postawił tam betonowe barierki, dał zakaz i trzeba pojechać „odrostradą”aby zawrócić. Głupota, ale działa. Tak idiotycznymi metodami też da się rozwiązywać problemy tego miasta. Bosacka bedzie kolejnym przykładem, że się da. Zamiast poszerzyć – zabrać jeden pas. Specjaliści Krzeżeka i Lenka podpowiedzieli, że będzie płynniej a w wysepkach mozna się schować podczas właczania do ruchu. I to przekonuwuje. Hajduk powiedział jeszcze lepiej, że nie miał na to wpływu. To od czego jest starostą? Cała trójca może sobie podać dłonie i poklepać po plecach: znowu dobra robota.

 9. Ojej co to z Raciborza wioskę włodarze chcą zrobić.Głupota tylko po to aby Policja mogła sobie skręcić kiedy i gdzie chce. W Rybniku drogi budują remontują,poszerzają a w Raciborzu mądre głowy zwężają, betonami zastawią i po kłopocie. Gratuluje pomysłu.XXI wiek schyla się w mentalności rządzących? do im mniej tym lepiej.Zamiast poszerzać, by ruch samochodów usprawnić. Ciekawe czyj pomysł to był? jakiego znowu wysokokształconego mądrego raciborzanina.Myślę że to nie przejdzie i trzymam kciuki.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here