Chcą jeździć Markowicką z Obory do Markowic

W magistracie pojawiły się sygnały, zwłaszcza ze strony grupy mieszkańców Obory, by udrożnić dalszą część drogi i umożliwić komunikację na linii Obora – Markowice, odcinkiem pomiędzy stawami OSiR-u a torami.

Prezydent Mirosław Lenk gościł w tym tygodniu w Markowicach, gdzie pochwalił się tamtejszym mieszkańcom inwestycjami zrealizowanymi w ostatnim czasie przez miasto. Wśród wielu realizacji mówił m.in. o ukończeniu remontu ul. Markowickiej oraz wybudowaniu pod lasem Obora funkcjonalnego parkingu w miejscu dziurawego i wiecznie podtopionego placu. Inwestycję realizowała duża firma Skanska, co w opinii prezydenta potwierdza zastój na rynku robót drogowych. Nawet tak duże firmy budowlane "polują"na niewielkie w sumie zlecenia, jakim był ów parking.

- reklama -

 

Przy okazji prezydent odniósł się do oczekiwań części mieszkańców Obory, którzy chcieliby udrożnienia dalszego ciągu ul. Markiwckiej, tak by do Markowic można było dojechać wzdłuż torów kolejowych. Władze miasta nie widzą jednak takiej możliwości. – Przy okazji remontu mostu przy Auchan wybudowano drogę pomiędzy Oborą a Markowicami i to na razie musi wystarczyć. Nie planujemy otwarcia tego łącznika dla ruchu samochodowego – przyznał.

 

Nie oznacza to jednak, że zmiany na Markowickiej już się skończyły. W niedalekiej przyszłości z ulicy zostanie wydzielony pas na wysokości basenu, na którym powstaną dodatkowe miejsca parkingowe.

 

/ps/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here