Po naukę nad Morze Czarne

0

W dniach od 3 do 8 listopada br. grupa nauczycieli i uczniów Szkoły Podstawowej nr 15 z Oddziałami Sportowymi w Raciborzu odwiedziła bułgarską Szkolę Podstawową im. Vasila Aprilowa w Burgas.
Wizyta związana była z realizacją międzynarodowego projektu „Podróż do krainy zabawek” w ramach programu Comenius „Uczenie się przez całe życie”- Wielostronne Partnerskie Projekty Szkół, w którym poza wyżej wymienionymi szkołami uczestniczą też placówki z Belgii i Turcji. Poza uczniami SP 15 do Burgas przyjechała też spora grupa uczniów z Turcji.
W poniedziałek wszyscy uczniowie bułgarskiej szkoły z chorągiewkami krajów partnerskich w dłoniach witali gości chlebem i solą. Następnie zaproszono gości do obejrzenia prezentacji multimedialnej na temat Bułgarii, jej historii, gospodarki, kultury i systemu edukacyjnego oraz historii i współczesności szkoły. Po tej części odbyło się zwiedzanie placówki. Goście mieli możliwość obejrzenia lekcji, wystrojów klas, porównania metod nauczania. Uczniowie raciborskiej „Piętnastki” w grupach mieszanych z dziećmi bułgarskimi i tureckimi uczestniczyli w warsztatach, mieli także okazję uczestniczyć w zajęciach z języka angielskiego i geografii. Wspólna praca dała im okazję do poćwiczenia komunikacji w języku angielskim oraz nawiązania nowych znajomości i wymiany adresów mailowych.
Ciekawym punktem wizyty było zwiedzanie miasta.


Bułgaria witała i żegnała gości piękną pogodą. Gospodarze byli życzliwi, mili i bardzo gościnni.
W kwietniu 2013r. rewizyta w Raciborzu.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here