Poranną pijacką przejażdżkę rowerową zakończyli w Rudach

W poniedziałkowy poranek uwagę policjantów patrolujących Rudy zwróciło dwóch mężczyzn, zygzakiem jadących rowerami. Wzięto ich na badanie alkomatem. Mimo wczesnej pory, obydwaj wydmuchali po 2,5 promila.

19 listopada policjanci z komisariatu policji w Kuźni Raciborskiej w trakcie wykonywania obowiązków służbowych ujawnili dwóch mężczyzn jadących na rowerach, którzy byli pod wpływem alkoholu. Do zatrzymania rowerzystów doszło w miejscowości Rudy przy ul. Gliwickiej około godziny 09.00. Jak się okazało, cykliści to mieszkańcy powiatu kędzierzyńsko – kozielskiego w wieku 45 i 55 lat. Każdy z mężczyzn po przebadaniu na alkomacie miał ponad 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Do kontroli drogowej rowerzyści zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy w związku ze stylem jakim się poruszali na rowerach, który ewidentnie wskazywał na to, iż osoby te są po spożyciu alkoholu.

- reklama -

– Apelujemy do wszystkich kierujących niezależnie od rodzaju pojazdu by po spożyciu alkoholu Nigdy nie siadać za kierownicę roweru, motoroweru, samochodu czy innego pojazdu. Pamiętajmy jazda na podwójnym gazie jest niebezpieczna i zagraża życiu i zdrowiu nie tylko samemu kierowcy który porusza się pod wpływem alkoholu, ale też jest niebezpieczna dla innych użytkowników dróg – apeluje Mirosław Szymański, rzecznik prasowy raciborskiej komendy.

 

oprac. /ps/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here