NWZ Akcjonariuszy w Rafako… bez mediów. Będzie gorąco?

0

26 listopada z lekkim poślizgiem czasowym rozpoczęło się Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy RAFAKO S.A. Nadal nie wiadomo, do jakich rozstrzygnięć dojdzie, jednak wydaje się, że W. Różacki pożegna się z Rafako.

Zaplanowane na godzinę 12:00 (26.11.2012) Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy RAFAKO S.A. rozpoczęło się z niewielkim opóźnienie. Przewodniczącym zgromadzenia został reprezentujący Multaros Trading Company Ltd. Jarosław Kołkowski. Multaros to "wehikuł inwestycyjny", za pośrednictwem którego PBG kontroluje 50 proc. + 1 akcji raciborskiego zakładu. PBG i Multaros opowiadały się za obecnością mediów na NWZA, sprzeciw wyraził przedstawiciel jednego z funduszy.

- reklama -

Jacek Balcer, doradca zarządu PBG, w wystąpieniu dla mediów przekonywał, że PBG nie ma względem Rafako jakichkolwiek wrogich intencji i wskazał, że dobra kondycja Rafako jest warunkiem sine qua non zawarcia układu przez PBG ze swoimi wierzycielami. – Liczymy, że nowy skład rady nadzorczej i zarządu umożliwi zawarcie układu jak najszybciej – mówił J. Balcer. Zdaniem Balcera Wiesław Różacki nie wierzył w zawarcie układu i właśnie to stało się przyczyną jego odwołania z funkcji prezesa zarządu PBG i Rafako. Jacek Balcer podał, że wierzyciele PBG sygnalizowali zaniepokojenie postawą Wiesława Różackiego.

NWZA RAFAKO S.A. zostało zwołane na wniosek Arka BZ WBK, które posiada 12,55 proc. udziałów Rafako po wydarzeniach z końca października tego roku (czytaj również artykuł: RAFAKO: Wiśniewski dopiął swego – Różacki odwołany). W połowie listopada PBG postanowiło wykorzystać zgromadzenie do przeprowadzenia zmian w statucie raciborskiego zakładu (czytaj również artykuł: PBG zażądało zmian w statucie RAFAKO: słabsza pozycja Zarządu). Podczas zgromadzenia zostanie wybrana nowa rada nadzorcza, która z kolei wybierze nowy zarząd. W radzie powinien znaleźć się lansowany przez Jerzego Wiśniewskiego Agenor Gawrzyał, a także przedstawiciel wierzycieli PBG.

Nie wiadomo jak długo potrwa dzisiejsze NWZA RAFAKO S.A. Po NWZ zaplanowane jest wystąpienie dla mediów, jednakże o tym, co rzeczywiście przyniosą powzięte dzisiaj decyzje, dowiemy się z pewnością dopiero za jakiś czas. Praktyka pokazuje, że aktualnie toczące się wydarzenia trudno jest interpretować w momencie ich zaistnienia. Dopiero kolejne elementy układanki, pojawiające się po tygodniach lub nawet miesiącach, pozwalają zrozumieć  politykę władz spółki.

Nieoficjalnie mówi się, że w konkursie na prezesa zarządu Enei wystartował już Wiesław Różacki, co potwierdzałoby, że po trwającej miesiąc (oficjalnie) kotłowaninie we władzach Rafako, główny akcjonariusz PBG i tym samym Rafako zdoła przeprowadzić swoją wolę (czytaj również: Wiśniewski: Różacki inżynierem, a nie ekspertem biznesowym).

/żet/

—————————————————————————————————————————

 

Podziel się informacją lub napisz własny  artykuł na forum.
Dodaj Temat na:   
forum.raciborz.com.pl

 
Dodaj!

 
—————————————————————————————————————————-

Polecamy również:

W. Różacki o Rafako, Wiśniewskich i Alstomie [WIDEO]
W. Różacki uważa, że sobotnia "wizyta" w zakładzie J. i M. Wiśniewskich była czymś bez precedensu w historii firmy.RAFAKO: Związkowcy Sierpnia '80 nawołują do strajku [WIDEO]

22 listopada związkowcy Sierpnia '80 zorganizowali pod Rafako akcję informującą pracowników zakładu o planach organizacji strajku generalnego na Śląsku. Prawdopodobnym terminem strajku jest luty 2013.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here