
Nietypową interwencję i sensacyjne znalezisko odnotowali w piątkowy wieczór raciborscy policjanci. Zatrzymali 67-letniego mężczyznę, podejrzanego o nielegalne posiadanie broni i amunicji. Grozi mu nawet 8 lat więzienia.

W nocy 30 listopada 2012 roku około godziny 22.50 oficer dyżurny raciborskiej policji otrzymał nietypowe zgłoszenie interwencji od dyżurnego straży pożarnej. Informacja dotyczyła broni palnej ujawnionej w trakcie gaszenia pożaru piwnicy na terenie miasta Raciborza przy ul. Waryńskiego. Dyżurny raciborskiej policji niezwłocznie na miejsce skierował patrol prewencji, funkcjonariusze na miejscu potwierdzili nietypowe odkrycie strażaków. Policjanci zabezpieczyli 2 sztuki broni palnej typu mauser oraz 1 przeróbkę, 1 rewolwer oraz około 100 sztuk amunicji. Mężczyzna został zatrzymany w Komendzie Powiatowej Policji celem złożenia wyjaśnień dotyczących nielegalnego posiadania broni i amunicji, o sprawie powiadomiona została Prokuratura w Raciborzu.
źródlo: KPP Racibórz
/ps/






![Nocne rozgrywki na zakończenie ferii na Stacji Młodych [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/noc-z-grami-bez-pradu-gry-planszowe-stacja-mlodych.jpg)


![Bieg Tropem Wilczym w Raciborzu [ZDJĘCIA] Bieg Tropem Wilczym w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/bieg-tropem-wiliczym-raciborz.jpg)



![Ponad 15 litrów krwi podczas akcji w raciborskim oddziale Straży Granicznej [ZDJĘCIA] Ponad 15 litrów krwi podczas akcji w raciborskim oddziale Straży Granicznej](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/slosg-straz-graniczna-krwiodawstwo.jpg)
![Komiksy, klocki i gry planszowe. Tak wyglądały ferie w filiach bibliotecznych [ZDJĘCIA] Komiksy, klocki i gry planszowe. Tak wyglądały ferie w filiach bibliotecznych](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/komiksowe-ferie-biblioteka.jpg)
![Węgiel w roli głównej podczas warsztatów w RCK [ZDJĘCIA] Węgiel w roli głównej podczas warsztatów w RCK](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/ferie-zimowe-rck-rysunek-25.jpg)
![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)














Czyżby raciborski Brunon K.? Niech policja sprawdzi czy nie szykował zamachu na Radę Miasta.
Dwie przerdzewiałe giwery i pistolet na kapiszony to ma być arsenał? Przypadkiem to nie tania sensacja?
Mężczyzna, który miał tą broń w piwnicy miał ją tylk oi tyłącznie w celach kolekcjonerskich. Co nie zmienia faktu, że powinien mieć na nią papiery. Masakra, to starszy Pan i co teraz wsadzą go do pierdla?