Halowe Mistrzostwa Polski – co jeszcze w ten weekend?

0

Forum Osób Niepełnosprawnych, spotkanie z Mikołajem na zamku, spektakl "Śpiące królewna", koncert grupy Projekt X – to niektóre wydarzenia, jakie będą miały miejsce w ciągu najbliższego weekendu w regionie.

7 grudnia: Jubileusz 85-lecia Muzeum w Raciborzu

- reklama -

W piątek, 7 grudnia w budynku Muzeum przy ul. Gimnazjalnej 1 w Raciborzu odbędzie się uroczysty koncert oraz prelekcja z okazji 85-lecia Muzeum. Początek uroczystości o godz. 17.00. Na godzinę 17.15 zaplanowano natomiast koncert pt. "Fascynacje operowe" w wykonaniu Todo Art Trio, a na godz. 18.15 prelekcję mgr Adama Knury pt. "Historia Muzeum w Raciborzu".

7 grudnia: Operetka "Orfeusz w piekle" w Raciborzu

W piątek, 7 grudnia o godzinie 18.00 w Raciborskim Centrum Kultury przy ul. Chopina 21 będzie można obejrzeć operetkę "Orfeusz w piekle" w wykonaniu Gliwickiego Teatru Muzycznego. Bilety w cenie 50 i 70 złotych do nabycia w kasie RCK.

7 grudnia: Megabombowe przygody książkowe

W piątek, 7 grudnia o godz. 16.00 w Bibliotece przy ul. Kasprowicza 12 w Raciborzu będzie miał miejsce finał konkursu "Megabombowe przygody książkowe". W programie rozwiązanie konkursu plastycznego, otwarcie wystawy pokonkursowej, wręczenie nagród i przedstawienie pt. „Do dzieła!” w wykonaniu grupy teatralnej z ZSP nr 2 pod kierownictwem Anny Płonki.

7 grudnia: Projekt X na Końcu Świata

W piątek, 7 grudnia o godz. 20.15 na Przystanku Kulturanym "Koniec Świata" w Raciborzu odbędzie się koncert zespołu Projekt X. Przez tą grupą, o godz. 19.00 wystąpi katowicki raper KID.  Wstęp 5 zł.

8 grudnia: Spotkanie z Mikołajem na Zamku

W sobotę, w godzinach od 14.00 do 16.00 na Zamku Piastowskim w Raciborzu odbędzie się spotkanie z Mikołajem. Mikołaj na białym koniu na zamkowy dziedziniec wjedzie o godz. 14.00. Spotka się z dziećmi, rozda słodycze i pozwoli każdemu na konną przejażdżkę.

8 grudnia: Piłkarskie mikołajki z KS Unia Racibórz

Najmłodsi piłkarze z Klubu Sportowego Unia Racibórz w najbliższą sobotę, 8 grudnia zaprasza wszystkich sympatyków piłki nożnej na Arenę Rafako. W godzinach od 8.00 do 12.00 odbędą się tam piłkarskie mikołajki. W programie pokazy treningowe oraz turniej piłki nożnej.

9 grudnia: Spektakl "Śpiąca królewna" w Raciborzu

W niedzielę, 9 grudnia o godz. 17.00 w Raciborskim Centrum Kultury przy ul. Chopina 12 będzie można obejrzeć spektakl "Śpiąca królewna" w wykonaniu Krakowskiej Opery Kameralnej. Bilety w cenie 30 złotych. Spektakl muzyczny "Śpiąca królewna" to połączenie baletu, opery i teatru, który ukazuje piękno tańca klasycznego.

9 grudnia: Finał Halowych Mistrzostw Polski w piłce nożnej kobiet

W niedzielę, 9 grudnia w Arenie Rafako w Raciborzu odbędzie się finał XXXIII Halowych Mistrzostw Polski w Piłce Nożnej Kobiet oraz wieczór miłojakowy z piłkarkami RTP Unii Racibórz oraz SKZR "Źródło". Początek rozgrywek o godz. 14.00.

Harmonogram gier

13.00 – odprawa techniczna
14.00 – otwarcie mistrzostw                                                                             

1 mecz: 14.30 – 15.05 Pogoń Szczecin Women – ISD – AJD Częstochowa                      
2 mecz: 15.10 – 15.45 RTP Unia Racibórz – GOSiRKi Piaseczno
3 mecz: 16.05 – 16.40 GOSiRKi Piaseczno – Pogoń Szczecin Women                              
4 mecz: 16.45 – 17.20 ISD – AJD Częstochowa – RTP Unia Racibórz
5 mecz: 17.40 – 18.15 GOSiRKi Piaseczno – ISD – AJD Częstochowa   
6 mecz: 18.20 – 18.55 Pogoń Szczecin Women – RTP Unia Racibórz

9 grudnia: VIII Forum Osób Niepełnosprawnych

Na VIII Forum Osób Niepełnosprawnych pod tym hasłem zaprasza osoby niepełnosprawne, opiekunów osób niepełnosprawnych oraz wszystkich mieszkańców naszego regionu zapraszamy na Zamek Piastowski 9 grudnia w godzinach od 15.00 do 17.00. Impreza organizowana jest z okazji Światowego Dnia Osób Niepełnosprawnych (3 grudnia) przez Stowarzyszenie na Rzecz Integracji „Podaj Rękę”, Starostwo Powiatowe w Raciborzu, Ośrodek Informacji dla Osób Niepełnosprawnych w Raciborzu, Miasto Racibórz oraz Polski Związek  Głuchych – koło w Raciborzu przy wsparciu Agencji Promocji Ziemi Raciborskiej i Wspierania Przedsiębiorczości na Zamku Piastowskim w Raciborzu.

PROGRAM:

Godz. 15.00 – Przywitanie gości – Katarzyna Wiśniewska, Piotr Klima – Zarząd „Stowarzyszenia na  Rzecz Integracji Podaj Rękę”.
Godz. 15.05 – Otwarcie VIII Forum – Adam Hajduk – Starosta Raciborski
Godz. 15.10 – Słowo wstępne – Henryk Siedlaczek – Poseł na Sejm RP
Godz. 15.15 – Wprowadzenie do tematu – Piotr Klima – Stowarzyszenie na Rzecz Integracji „Podaj Rękę”.
Godz. 15.20 – Prelekcja Prof. Mariana Zembali – kardiochirurga
Godz. 16.40 – Wręczenie „Laurów życzliwości”- za nieustającą życzliwość i pomoc  osobom niepełnosprawnym.
Godz. 16.45 – Występ artystyczny.
Godz. 17.00 – Zakończenie VIII Forum Osób Niepełnosprawnych oraz zaproszenie gości na poczęstunek.

 

/p/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here