9 grudnia w Parafii św. Mikołaja w Raciborzu, na zakończenie uroczystości odpustowych, odbędzie się projekcja filmu "Tajemnice Mikołaja"(po wieczornej Mszy św.), w którym zostanie opowiedziana historia najstarszej raciborskiej parafii. Uroczystości odpustowe w Parafii św. Mikołaja w Raciborzu uświetni i zakończy projekcja filmu "Tajemnice Mikołaja", którego premiera odbędzie się w najbliższą niedzielę, 9 grudnia. Autorzy filmu, Adrian Szczypiński i Grzegorz Mejłun zaprezentowali w swym dzieje historię i nieznane miejsca kościoła pw. św. Mikołaja w Raciborzu. Premiera filmu rozpocznie się 9 grudnia o godz. 18 (po wieczornej Mszy św.).
———————————————————————————————————
Polecamy również:
Eucharystia na ulicach Starej Wsi
Mimo iż parafia św. Mikołaja w Raciborzu nie należy już do licznie zamieszkałych, sporo wiernych wzięło udział w tegorocznej procesji Bożego Ciała. Starannie przygotowane były ołtarze oraz pięknie udekorowane ulice i okna.




![Sukcesy Skazy na ogólnopolskim turnieju tańca w Kędzierzynie-Koźlu [ZDJĘCIA] Sukcesy Skazy na ogólnopolskim turnieju tańca w Kędzierzynie-Koźlu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/06/zespol-taneczny-skaza.jpg)
![Andrzej Biskup powrócił do raciborskiej biblioteki z powieścią „Miriam” [ZDJĘCIA] Andrzej Biskup powrócił do raciborskiej biblioteki z powieścią „Miriam”](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/06/andrzej-biskup-25.jpg)


![Wielka Sowa i Szczeliniec Wielki zdobyte przez Raciborzan [ZDJĘCIA] pttk raciborz](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/06/pttk-raciborz-2-3.jpg)



![Uczniowie z Raciborza pokazali, że czytanie wciąż jest modne [ZDJĘCIA] jak nie czytam jak czytam](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/06/jak-nie-czytam-jak-czytam.jpg)
![Uroczystość czepkowania studentów pielęgniarstwa w Raciborzu [ZDJĘCIA] Uroczystość czepkowania studentów pielęgniarstwa w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/06/pielegniarstwo-czepkowanie.jpg)

![Sport, zabawa i literatura. Czerwcowy Turniej Przedszkolaków na Ostrogu [ZDJĘCIA] Sport, zabawa i literatura. Czerwcowy Turniej Przedszkolaków na Ostrogu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/06/czerwcowy-turniej-przedszkolakow.jpg)



![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)


