Raciborski szpital bogatszy o nowy blok operacyjny

0

7 grudnia pacjenci raciborskiego szpitala będą operowani na nowym bloku operacyjnym, którego uroczyste otwarcie i oddanie do użytku miało miejsce 6 grudnia. W otwarciu udział wzięli przedstawiciele władz samorządowych.

Szpital Rejonowy im. dr. J. Rostka w Raciborzu jest bogatszy o nowy blok operacyjny. 6 grudnia odbyło się jego oficjalne otwarcie i oddanie do użytkowania. W uroczystości wzięły udział władze Raciborza i powiatu raciborskiego.

Na uroczystym otwarciu i oddaniu do użytku nowego bloku operacyjnego nie zabrakło Adama Hajduka i Mirosława Lenka (fot.powiatraciborski.pl).
Nowy Centralny Blok Operacyjny jest jednym z najnowocześniejszych w regionie. Składa się z czterech sal operacyjnych (m. in. ortopedycznej i ginekologiczno-położniczej) a także sali wybudzeń, której do tej pory raciborska placówka nie posiadała.

– Zarówno pacjenci, jak i personel Szpitala już od jutra [07.12.12 – przyp. red.] "odczują" różnice. Właśnie na ten dzień zaplanowano pierwsze zabiegi – informuje rzecznik powiatu raciborskiego Karolina Kunicka (fot. powiatraciborski.pl).

- reklama -
Wyposażenie inwestycji kosztowało ponad 5 mln złotych i zostało sfinansowane m.in. ze środków własnych Szpitala, Powiatu Raciborskiego, Miasta Racibórz oraz w systemie ratalnym. Przeniesiono tu także najlepszy sprzęt medyczny z wykorzystywanych do tej pory sal zlokalizowanych na poszczególnych oddziałach – informuje rzecznik starostwa powiatowego Karolina Kunicka.

/żet/

—————————————————————————————————————————

 

Podziel się informacją lub napisz własny  artykuł na forum.
Dodaj Temat na:   
forum.raciborz.com.pl

 
Dodaj!

 
—————————————————————————————————————————-

Polecamy również:

Raciborski szpital najbezpieczniejszy w regionie?

Jak wynika z raportu przygotowanego przez Rzeczpospolitą, szpital w Raciborzu jest najbezpieczniejszym szpitalem w regionie. Na liście nie znalazły się żadne inne, pobliskie szpitale, a rybnicką lecznicę oceniono gorzej

Czy rodzić w Raciborzu? Ranking fundacji

– Ordynator osądzała mnie za chorobę dziecka. Padły pytania czy paliłam, brałam narkotyki, piłam alkohol w ciąży. Po porodzie traktowali mnie jak śmiecia…  Według rankingu "stan krytyczny",  czytaj więcej>>

 

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here