Marszałek A. Matusiewicz o kolejach: połączeń będzie więcej!

10

Przewozy Regionalne były krytykowane. Wydawało się, że gorzej nie będzie. Przeczą temu wypadki z 9 grudnia, które rozegrały się na raciborskim dworcu… Posłuchaj, co o Kolejach Śląskich mówi marszałek Matusiewicz.Niestety, obawy wielu mieszkańców Śląska i pracowników Przewozów Regionalnych okazały się słuszne… Koleje Śląskie nie poradziły sobie z przejęciem schedy po Przewozach Regionalnych. W niedzielę, 9 grudnia, na dworcu kolejowym w Raciborzu doszło do skandalu. Pociąg relacji Chałupki – Kędzierzyn-Koźle nie odjechał z powodu przepełnienia. Przyczyną problemu była ubogość podstawionego składu, który oprócz lokomotywy był wyposażony w zaledwie jeden wagon.

Koleje Śląskie borykają się z niedostatkiem taboru kolejowego. Pytaliśmy Marszałka Województwa Śląskiego Adama Matusiewicza, czy ten niedostatek nie będzie miał negatywnego wpływu na połączenia kolejowe na Śląsku, w szczególności zaś w Raciborzu. Co powiedział marszałek? Posłuchajcie:

- reklama -

/żet/

—————————————————————————————————————————

 

Podziel się informacją lub napisz własny  artykuł na forum.
Dodaj Temat na:   
forum.raciborz.com.pl

 
Dodaj!

 
—————————————————————————————————————————-

Polecamy również:

Nowe pociągi dla Kolei śląskich

Zakończył się przetarg na dostawę sześciu nowych składów dla Kolei Śląskich. Czy tak wzbogacony tabor kolejowy wystarczy, aby Koleje Śląskie przejęły zadania likwidowanych Przewozów Regionalnych?

Koleje Śląskie: Przybędzie połączeń, także w Raciborzu

Spółka zakończyła prace nad rozkładem jazdy pociągów na rok 2013. Na tory regionu wyjedzie dziennie blisko 150 połączeń więcej. Nowe połączenia zyska również Racibórz, m.in. z Częstochową i Kędzierzynem.
 

Krytykują nowy rozkład jazdy Kolei Śląskich

 – Mimo większej liczby pociągów, tak bezmyślnie skonstruowanego rozkładu nie było  od lat – Stowarzyszenie Rozwoju Kolei Górnego Śląska krytykuje nowy rozkład, m.in. połączenie Racibórz – Rybnik – Katowice

E. Lewandowska rozezna, czy marszałek kłamał w sprawie kolei

Połączeń w województwie wszędzie będzie więcej – przekonywał niedawno marszałek Matusiewicz. Tymczasem krążą głosy o likwidacji połączeń kolejowych Chałupek z Wodzisławiem Śląskim i Raciborza z Kędzierzynem – Koźle.

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

10 KOMENTARZE

 1. temida

  Panie Marszałku, zaraz widać ,że nie korzysta Pan z usług PKP. I w ogóle nie ma Pan pojęcia o realich. Jechałam własnie tym pociągiem relacji Chałupki – Kedzierzyn -Koźle w niedzielę planowy odjazd 16;12. Niestety pociąg, jak opisano, składał się z ogromnej lokomotywy i jednego czeskiego wagonu z przedziałami. Nie wszyscy pasazerowie zdołali wejśc do pociągu. Pociag wyruszył z godzinnym opóźnieniem. ŚLASKIE KOLEJE potraktowały podróznych jak bydło. Ale chytry dwa razy traci. Część studentów nie mniała wykupionego biletu ,a wykupienie w pociągu , ze względu na zatłoczenie było niemozliwe. Czy władzy się wydaje, ze jeśli jest niedziela , to ludzie nie wychodza z domu???? Nie podóżują???Treaz mam wielkie obawy, czy na czas dojadę do pracy skoro mozna przetrzymac pocią całą godzinę na peronie, to pewnie mozna równie szybko odwołac jego kurs.

 2. PR

  latwo narzekac na pr, ale jak przyjdzie co do czego, to okazuje sie ze trudno zrobic to lepiej, smutne ale prawdziwe

 3. Takie mieli plany, a wyszło jak wyszło. Polska normalność, czyli nienormalność. Deutsche Bahn chcieli wpuścić na śląskie tory, a skończy się pewnie na… kibitkach. KŚ powinny wprowadzić Dzień Pieszego Pasażera. Lepiej nie będzie, za to śmieszniej.

 4. sfh

  uczepiliscie sie jednego pociagu a tych ktore wypDLY Z kursu bylo wiecej.. Nie odjechAL pociG Z KEDZIERzYNa do rCIBORZa O 17.02. Dopiero o 18.02. bez żadnych wytłumaczeń i przeprosin. Przewozy regionalne były skandaliczne, ale i tak lepszeosd kolei slaskich

 5. Piłsudski w grobie się pewnie wywraca …
  Paszli Wy w ,,pizdu,, obecnym ,,marszałkom,, zaPEWNE by rzekł !

 6. PR

  Pan Marszałek Matusiewicz mówi,że to co teraz mamy od KŚ – to NORMALNE!?!? – że Przewozy Regionalne były złe !?!? ….a to ciekawie brzmi Panie Marszałku! – i mówię to jako pasażer tamtego przewożnika! Nigdy nas podróznych nie potraktowano tak ,jak teraz KŚ !
  może i dziura już z Raciborza- ale wciąż dużo ludzi jeżdzi pociagami [ a raczej JEŻDZIŁO! -teraz zostają na peronie! [
  …a miało być piekniej….i mamy dwudziestypierwszy wiek! ..O IRONIO !! [[[

 7. rac

  Ciekawe czy nasz Poseł Siedlaczek już zainteresował się ta sprawą ????????

 8. POseł już mysli o rybce 🙂 teraz święta za pasem.

 9. poseł penie intercity podróżuje albo lata więc go środki transportu plebsu nie interesują

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here