W Tworkowie zapachniało świętami

0

Kiermasz świąteczny w Tworkowie zawsze cieszy się ogromnym zainteresowaniem nie tylko wśród mieszkańców gminy Krzyżanowice, ale również mieszkańców całego powiatu. Tradycyjnie już odbył się w drugą niedzielę adwentu.

Kiermasz Bożonarodzeniowy w Tworkowie to święto dla wszystkich zmysłów – smakowicie pachnący, roztaczający świąteczną aurę, z bożonarodzeniowymi dźwiękami i kulinarnymi przysmakami. Ta przedświąteczna impreza organizowana przez Gminy Zespół Oświaty Kultury Sportu i Turystyki, zazwyczaj w drugą niedzielę adwentu, cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

- reklama -

W tegorocznym kiermaszu swoje miejscowe specjały przygotowały koła gospodyń wiejskich z Nowej Wioski, Bieńkowic, Tworkowa, Chałupek, Rudyszwałdu i Owsiszcz. Panie przy pięknie ozdobionych stołach oferowały odwiedzającym przepyszne serniki, ciasteczka świąteczne, pierniczki, torty, babeczki, makowce. Dla osób, które lubią konkretne potrawy mistrzynie kuchni przygotowały sałatki, krokiety, pierogi z kapustą i grzybami. Nie zabrakło także moczki i makówek.

Na kiermaszu można było kupić stroiki i wszelkie ozdoby świąteczne zrobione przez dzieci i młodzież na zajęciach w świetlicach. Oferta była bardzo urozmaicona. Od różnorodnych bombek, ozdób, po gwiazdki, kartki świąteczne i stroiki. Wszystko wykonane ręcznie z papieru, bibuły, tkaniny, nici, słomy, szyszek, orzechów, makaronu, suszonych owoców, masy solnej, drewna i piór.

W świąteczny nastrój wprowadziły wszystkich melodie grane przez Orkiestrę Dętą Gminy Krzyżanowice. Gościem specjalnym był święty Mikołaj, który rozdał prezenty przedstawicielkom KGW. Przybyłym na kiermasz mieszkańcom świąteczne życzenia złożył wójt gminy Grzegorz Utracki i dyrektor GZOKSiT Daria Wieczorek.

 

/gmina krzyzanowice,oprac. p/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here