Bosacka po zmianie organizacji ruchu [WIDEO]

5

Zmiana organizacji ruchu na ul. Bosackiej w Raciborzu zaskoczyła wszystkich – władze miasta, które o tym pomyśle nic nie wiedziały, kierowców i mieszkańców miasta. Teraz natomiast zaskakuje drogowców.

Od kilkunastu dni ulicą Bosacką w Raciborzu samochody poruszają się jednym pasem ruchu, a nie tak jak dotychczas dwoma. Zamiast dodatkowego pasa ruchu powstały lewoskręty i wysepki. 

- reklama -

 

Zmiana ruchu zaskakiwała już od początku. Nic nie wiedział o niej prezydent miasta, który na jednym ze spotkań z mieszkańcami miasta przyznał, że dowiedział się o niej z lokalnych mediów.  Przede wszystkim zmiana zaskoczyła kierowców. Nie mają oni teraz możliwości wyprzedzania, przez co nie rzadko na Bosackiej można zaobserwować ogromne korki (szczególnie w godzinach szczytu). Organizacja ruchu zaskoczyła również chyba drogowców, którzy zdaniem wielu kierowców lewoskręty traktują jako pas, na który przepychany jest zalegający na jezdni śnieg. Pasy ruchu są pięknie odśnieżone, a lewoskręty (które przecież także są częścią jezdni) pozostają przykryte białym puchem (można to zaobserwować na załączonym filmie). 

 

/p/

——————————————————

 

Czytaj również:

 

Już wkrótce Bosacką tylko jednym pasem w każdą stronę

Już niedługo na ulicy Bosackiej ruszą prace związane ze zmianą organizacji ruchu. Zmiana będzie polegała na zwężeniu jezdni do jednego pasa ruchu w każdą stronę. Dodatkowo w kilku miejscach powstaną wysepki oraz lewoskręty.

 

Nowe oświetlenie na Bosackiej za 170 tys. zł

Zakończył się miejski przetarg na "Rozbudowę oświetlenia ulicznego przy ul. Bosackiej". Zwycięską okazała się oferta raciborskiego P.U.P. "Elektrowskaz", które podejmie się zlecenia za kwotę 170 tys. zł

Radny krytykuje reorganizację ruchu na Bosackiej

– To policja chciała zmian i na jej wniosek ZDW opracował reorganizację ruchu na Bosackiej – przyznaje starosta na pytanie Leona Fiołki, kto w powiecie jest odpowiedzialny za wyłączenie dwóch pasów ruchu.

 

———————————————— —————————–

 

Polecamy również O korzyściach z biomasy w Pietrowicach Wlk. [WIDEO]

 

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach zachęca inwestorów z regionu, także indywidualnych, do budowy biogazowni rolniczych.

 

- reklama -

5 KOMENTARZE

  1. yyyyy , na zamieszczonym filmie niema śniegu, chyba redaktor go nie zobaczył dokładnie, to takie białe to namalowane pasy strefy wyłączonej z ruchu

  2. zobacz kilkanascie sekund dalej a potem sie wypowiadaj. Faktycznie wysepki zasypane śniegiem robią wrażenie drogi na pustkowiu z rozjezdzonymi głownymi sladami. Ta zmiana organizacji Bosackiej to wielkie nieporozumienie

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here