Gabriela Lenartowicz – Marszałek Województwa Śląskiego?

4

Dotychczasowy marszałek województwa Adam Matusiewicz 13 grudnia podał się do dymisji. W gronie osób, które komentatorzy wymieniają jako jego możliwego następcę, znajduje się… Gabriela Lenartowicz. 14 grudnia powinna zapaść decyzja, kto obejmie schedę po Adamie Matusiewiczu (czytaj również artykuł: A. Matusiewicz podał się do dymisji). W gronie kandydatów na objęcie stanowiska Marszałka Województwa Śląskiego komentatorzy wymieniają krzanowiczankę Gabrielę Lenartowicz, która aktualnie zajmuje stanowisko prezesa Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.


Kierowany przez Gabrielę Lenartowicz WFOŚiGW w Katowicach wsparł budowę instalacji energetycznej wykorzystującej metan z wyrobisk kopalnianych do produkcji prądu i ciepła w V Zakładach Energetyki Cieplnej w Katowicach.
- reklama -

Dziennik Zachodni podkreśla jej umiejętności menedżerskie i zdolności dyplomatyczne, które umożliwiają jej "dogadanie się z każdym". W gronie osób, które wymieniane są obok niej jako prawdopodobni kandydaci na marszałka województwa znajdują się jeszcze wojewoda Zygmunt Łukaszczyk, prezes Górnośląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów Jarosław Kania, wiceminister rozwoju regionalnego Adam Zdziebło, przewodniczący sejmiku Andrzej Gościniak i wiceprezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński.
Konkurencja jest niezwykle silna, ale w pokrętnym świecie polityki wszystko może się zdarzyć. Duży wpływ na wybór nowego marszałka będzie miał również kontekst układu sił w sejmiku śląskim. Adam Matusiewicz był zdecydowanym zwolennikiem koalicji PO – RAŚ – PSL. Po odejściu marszałka ten układ sił może ulec zmianie. Zdaniem dziennikarzy katowickiej "wyborczej", PO może zrezygnować ze swojego dotychczasowego koalicjanta (RAŚ-) na rzecz… SLD. Przyjęcie dymisji marszałka przez sejmik będzie oznaczało konieczność ponownego wyboru całości zarządu województwa śląskiego. Nawet gdyby układ miał pozostać niezmienny – i tak konieczne będzie przeprowadzenie tej procedury.

/żet/

—————————————————————————————————————————

 

Podziel się informacją lub napisz własny  artykuł na forum.
Dodaj Temat na:   
forum.raciborz.com.pl

 
Dodaj!

 
—————————————————————————————————————————-

Polecamy również:

O korzyściach z biomasy w Pietrowicach Wlk. [WIDEO]
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach zachęca inwestorów z regionu, także indywidualnych, do budowy biogazowni rolniczych.

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

4 KOMENTARZE

  1. PO nie PO… jakby ją wybrali, to Racibórz i okolice może przestałby być miejscem, gdzie diabeł mówi dobranoc! Powodzenia Pani L.!

  2. Ma ciepłą posadkę w funduszu, po co jej pchać się w polityczne niepewne bagno.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here