Gwiazdka Serc – dlaczego warto ją wspierać?

0

Koncert Gwiazdka Serc od lat wspierany jest przez rzeszę osób – sponsorów, wykonawców i mieszkańców miasta, którzy zasiadają na widowni. W czym tkwi sukces tej inicjatywy i dlaczego warto ją wspierać?

Krzysztof Burek (członek zarządu Rafako, głównego sponsora Gwiazdki Serc)

- reklama -

Gwiazdka Serc wpisała sie już na trwale w terminarz ważniejszych imprez w Raciborzu. Jest to już swego rodzaju "marka" , która daje możliwość pomocy najbardziej potrzebującym na terenie naszego miasta i powiatu. Myślę, że powinno być ambicją każdej firmy z naszego regionu, aby również ze swojej strony wesprzeć tego typu szlachetną inicjatywę. RAFAKO już od wielu lat w różny sposób wspiera Gwiazdkę Serc. W ciągu 12 letniej historii tej imprezy zawsze staraliśmy się pomóc organizacyjnie jak i finansowo. W miarę możliwości RAFAKO zawsze stara się uczestniczyć w różnych inicjatywach charytatywnych, szczególnie na rynku lokalnym. Jest to nasze rozumienie odpowiedzialności społecznej, jaka wynika z pozycji takiej firmy jak RAFAKO na rynku naszego regionu.

Elżbieta Ceglarek (prezes zarządu Banku Spółdzielczego, sponsora Gwiazdki Serc)

Gwiazdkę Serc wspieramy przede wszystkim, dlatego że jest to inicjatywa lokalna wspierająca działalność charytatywną poprzez pomoc potrzebującym naszego regionu. Warto również dodać, ze docenić należy wysiłek bezinteresownego wsparcia licznych wykonawców ich odwagę i dystans do samego siebie, bo jak wiemy Gwiazdka Serc rok rocznie wzmacniana jest sporą dawką humoru. Bank Spółdzielczy inicjatywę tą wspiera od samego początku, gdyż każda lokalna inicjatywa w dziedzinie działalności społecznej jest bliska naszym ideom. Bank Spółdzielczy w Raciborzu od ponad stu lat łączy prowadzenie działalności bankowej z działalnością społeczną. Od lat wspieramy liczne inicjatywy realizowane przez placówki oświatowe, kluby sportowe, stowarzyszenia i fundacje kierowane do dzieci, studentów, emerytów i rencistów, chorych, niepełnosprawnych i ubogich. Należy dodać, że oprócz działalności charytatywnej Bank wspiera również wiele projektów na rzecz społeczności lokalnej kulturalnych, oświatowych, sportowych  jak i podtrzymujących kultywowanie rodzimych tradycji m.in. dożynki, kulinaria, obrzędy ludowe i religijne.

Jerzy Szpineter (właściciel firmy Silvan Spa, sponsora Gwiazdki Serc)

Gwiazdkę serc warto wspierać z kilku powodów.Po pierwsze:uzyskane za wpływy ze sprzedaży biletów pieniądze przeznaczane są na realizację takich szlachetnych celów jak np zakup sprzętu medycznego ratującego zdrowie i życie czy fundację stypendiów dla młodzieży. Istotnym choć nie przez wszystkich docenianym momentem jest integracja środowisk raciborskich. Cennym jest również fakt że Racibórz jest jednym z niewielu miast w jakich tego typu działalność jest realizowana spontanicznie. Nasza firma działa drugi rok i po raz drugi wspiera Gwiazdkę Serc natomiast nasz prezes Jerzy Szpineter wpierał tę imprezę kilkakrotnie kierując innymi firmami jak również trzykrotnie występował na scenie. Pomimo swojej krótkiej działalności Silvan Spa wspierało również inne akcje charytatywne np. V Powiatowy Dzień Osób Niepełnosprawnych.

Karol Śliwiński (współwłaściciel firmy WMB, sponsora Gwiazdki Serc)

Uważam, że każda akcja charytatywna jest warta tego aby ją wspierać. Nigdy nie wiadomo kiedy i my takiej pomocy będziemy potrzebować. Warto dzielić się z innymi ludźmi w ten lub w inny sposób. Wspieramy Gwiazdkę Serc już od ponad 6 lat, pomagając w dostarczeniu i wykonaniu pełnej scenografii. W miarę naszych możliwości staramy się brać w nich udział, np. w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy, czy wspomagając Domy Dziecka z naszej okolicy.

 

 

Spółdzielnia Jedność (wieloletni sponsor Gwiazdki Serc)

Z pewnością warto wspierać takie inicjatywy jak Gwiazdka Serc, dlatego że zakup sprzętu służy dla mieszkańców Raciborza i całego powiatu raciborskiego. Gwiazdkę wspieramy już od ponad pięciu lat. Zawsze chętnie uczestniczymy w akcjach charytatywnych jeżeli dotyczy mieszkańców miasta i powiatu raciborskiego.

 

Stanisław Biel (prezes Raciborskiej Izby Gospodarczej, organizator)

Dlaczego warto wspierać "Gwiazdkę"? Z powodu głównej idei koncertu, a mianowicie dawania radości dzieciom potrzebującym i biednym. Jest to koncert charytatywny, którego celem jest zbiórka pieniędzy na pomoc potrzebującym. Co do przyszłości koncertu nie chcę się wypowiadać. Były przymiarki, by tegoroczna edycja była ostatnią, niemniej nie wykluczam, że będą kolejne. Wszystko zależy od tego co postanowi zarząd, rada nadzorcza i członkowie RIG-u, a także czy dotychczas wspierający nas w organizacji darczyńcy zechcą dalej się angażować. Oraz oczywiście jak wykonawcy będą chętni rozwijać formułę koncertu. Suma zebrana w tym roku będzie znana jeszcze przed świętami, a tuż po nowym roku zapadnie decyzja, na jaki cel pieniądze zostaną przeznaczone.

 

/p/

 

 

– – – – – – – – – – – – – – – – – – — – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

 

Zobacz także:

 

 

 
Zobacz obszerne  Fotorelacje

 

 

 

Gwiazdka Serc: Mamy Mażoretek, Unitki   i Hubert Kostka

 

Gwiazdka Serc: Prezydent Mirosław Lenk w roli dziennikarza i szalone muppety

 

 

Gwiazdka Serc: Kabaret Zgżyd i inni

 

 

Gwiazdka Serc: Gamrotowie    WOŹNIAK ZBIGNIEW – sztuczka magiczna z asystentkami

 

 

Gwiazdka Serc: LOS IZBOS (GABRIELA KOWALCZYK, HANNA KLIMA, STANISŁAW BIEL, HENRYK STRASZAK, JANUSZ SZLAPAŃSKI, PIOTR KLIMA) – piosenka Świąteczna Aleja Gwiazdek Serc,   i Mażoretki

 

 

 

 

Gwiazdka Serc: "Święta, święta" na finał koncertu przez raciborz_com_pl


———————————————–

Zobacz wideo z pozostałych występów:


 

Organizator koncertu:

 

 

 

Patronat medialny:

 

 

 

 

Sponsorzy:

 

 

– Hampel Sp. J.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

– Tadeusz Kalwala

 

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here