Nowe boiska i place zabaw przy raciborskich szkołach

0

W przyszłym roku miasto planuje wybudować plac zabaw przy SP nr 13, podobny do istniejących przy SP 4 i SP 15. Nie wiadomo natomiast, czy szkoła doczeka się boiska, bo władze wahają się między "czwórką" a "trzynastką"

Oprócz SP 13 plac zabaw planowany jest przy jednej z peryferyjnych szkół, póki co nie wiadomo jeszcze przy której. Połowę kosztów wyłoży Ministerstwo Edukacji Narodowej w ramach programu "Radosna Szkoła".

- reklama -

 

Przy omawianiu założeń budżetu na 2013 rok w trakcie posiedzenia komisji gospodarki miejskiej radny Robert Myśliwy zainteresował się, jak wyglądają plany budowy boisk przy szkołach, w których ich brakuje. Chodzi o SP 4 i SP 13.

 

Prezydent skłania się, aby w pierwszej kolejności boisko powstało przy "czwórce", gdyż "trzynastka" posiada przynajmniej salę gimnastyczną. Nie ma natomiast szans, by przy SP 4 powstała również sala. Po pierwsze nie ma miejsca na boisko i salę obok siebie, po drugie – to zbyt duży wydatek. Tak więc uczniowie w dalszym ciągu będą korzystać z obiektów MOS-u przy Klasztornej.

 

/ps/

 

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

 

czytaj także:

 

Roberta Myśliwego dziwi, iż gmina mając taką możliwość, nie chce wprowadzić opłat za posiadanie psa, co dałoby dodatkowe wpływy do budżetu. Sam zagłosowałby za takim rozwiązaniem, władze jednak nie chcą podjąć tematu.
 
 
 
Warszawska i Wileńska będą w przyszłym roku remontowane, a na całej długości pojawi się ścieżka rowerowa. Sprzeciwia się temu Marian Gawliczek, gdyż budowa drogi rowerowej spowoduje utratę miejsc parkingowych.
 
 
 
Gmina Racibórz jest właścicielem działki w nadmorskich Gąskach, dzierżawi także teren w pobliskiej Pleśnej. Obydwa miejsca raciborzanie kojarzą z obozami, jednak władze planują pozbyć się niepotrzebnych nieruchomości.

 

 

 

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here