Franciszek Marcol chce tablic na wjazdach do powiatu

3

– To doskonała promocja dla – zapewnia radny Marcol. Chodzi o niebieskie tablice informujący, że podróżny znalazł się w powiecie raciborskim. Starosta rozważy pomysł, na który w przypadku realizacji musi wydać 600 tys. zł.

Marcol podpatrzył takie tablice w innych powiatach i dziwi się, dlaczego na większości dróg wjazdowych do powiatu raciborskiego nie ma podobnych. – Jak się wjeżdża np. do Górek Śląskich, powiat rybnicki się reklamuje. Z drugiej strony takiej informacji nie ma – tłumaczył w trakcie sesji powiatowej rady.

- reklama -

 

Niebieskie tablice mogłyby stanąć, ale powiat może je ustawić tylko przy swoich drogach. Na drogach wojewódzkich i krajowych należy to do ich zarządców. Starosta przyznał, że rozważano nawet w kilku miejscach przy wjeździe do powiatu zainstalować stanowiska, gdzie kierowcy mogliby się zatrzymać i zasięgnąć informacji o powiecie i jego atrakcjach. Obiecał, że do pomysłu wróci. Wszystko rozbija się jednak o finanse. Jedno takie stanowisko to koszt ok. 50 tys. zł. Gdyby chciano je utworzyć w kilkunastu najważniejszych miejscach, powiat musiałby wydać 600 tys.

 

/ps/

 

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – — – – – – – – – 

 

zobacz także: 

 

 
Starosta jak mantrę powtarza, że ul. Bosacką przebudowano jak należy, a utwierdzają go w tym pozytywne opinie internautów. Twierdzi też, że wypowiedzi prezydenta jakoby nic o tym nie wiedział, mijają się z prawdą.
 
 
Rada powiatu przyjęła dziś budżet na przyszły rok. Nieco skromniejszy niż poprzednie, mimo to starosta jest umiarkowanym optymistą. – Choć czasy są trudne, wydaje się, że to budżet dobry – podkreśla.

 

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

3 KOMENTARZE

  1. zen

    Przepraszam ,ale zapytam: który kolega, któremu kolef=dze daje zarobić, że te tablice mają kosztować 600 tys. zł?????

  2. cv

    to samo pytanie do głowy mi przyszło, ale zaraz wtajemniczeni powiedzą że to nie na same tablice ale na stanowiska … co to za stanowiska ?

  3. Za 600 tys zł można wybudować piękny dom jednorodzinny wraz z działką. Ciulają jak nic. Niech przeprowadzą przetarg.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here