Paweł Porwoł z nagrodą marszałka

Zasługi wieloletniego dyrektora muzeów w Raciborzu i Wodzisławiu zostały dostrzeżone. Po nagrodzie ministra przyszła kolej na nagrodę marszałka. Tegoroczną nagrodę Marszałka Województwa Śląskiego w dziedzinie kultury – za upowszechnianie i ochronę dóbr kultury – otrzymał Paweł Porwoł: członek Śląskiego Oddziału Państwowej Akademii Nauk, muzealnik, autor opracowań na temat zabytków z terenu ziemi raciborskiej, rybnickiej i wodzisławskiej, inicjator serii wydawniczej „Zabytki powiatu wodzisławskiego”.

- reklama -

Tegoroczną nagrodę Marszałka Województwa Śląskiego w dziedzinie kultury otrzymał wieloletni dyrektor muzeów w Raciborz i Wodzisławiu (fot. powiatwodzislawski.pl).

– Brał udział w przedsięwzięciach z zakresu poznania i zachowania dziedzictwa kulturowego regionu – głównie ratowania, konserwacji i aranżacji zabytków – informuje rzecznik prasowy powiatu wodzisławskiego Wojciech Raczkowski. To nie pierwsze wyróżnienie i nagroda dla dorobku Pawła Porwoła. W listopadzie 2012 roku otrzymał on odznakę "Za opiekę nad zabytkami" od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

/żet/

—————————————————————————————————————————

 

Podziel się informacją lub napisz własny  artykuł na forum.
Dodaj Temat na:   
forum.raciborz.com.pl

 
Dodaj!

 
—————————————————————————————————————————-

Polecamy również:

Wolontariusze odebrali na zamku podziękowania

Piętnaście osób, które bezinteresownie pomagały w tym roku przy obsłudze ruchu turystycznego na Zamku Piastowskim w Raciborzu otrzymały pisemne podziękowania oraz zamkowe pamiątki. Zaproszono ich także na koncert.

Przyznano tytuły Wolontariuszy Roku 2012

Irena Białuska w dziedzinie ochrony zdrowia, Czesława Kordyaczny w pomocy społecznej, Halina Misiak w kulturze oraz Ryszard Szymański w sporcie – oto tegoroczni wolontariusze roku. Zobacz sylwetki nagrodzonych.

Adam Feszter odznaczony za "zasługi dla zdrowia narodu"

Na co dzień pracownik kolei, a po godzinach zapalony społecznik. Założyciel klubu Honorowych Dawców Krwi w Nędzy, Adam Feszter otrzymał odznakę "Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu".

- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here