Czad – niewidoczny zabójca. Jak uniknąć zagrożenia?

0

Policja i straż pożarna ostrzegają przed zatruciami czadem, które są prawdziwą plagą okresu jesienno-zimowego. W ubiegłym sezonie grzewczym w wyniku zatruć tym związkiem zmarło 106 osób.

Raciborska policja, w ślad za Komendą Wojewódzką Policji, ostrzega przed zatruciami czadem, które rokrocznie zbierają olbrzymie żniwo właśnie w okresie grzewczym, choć – jak zaznacza policja – strażacy do akcji ratowniczo-gaśniczych związanych z tym zagrożeniem wyjeżdżają przez cały rok.
Najłatwiejszym sposobem na uniknięcie zagrożenia jest instalacja czujek tlenku węgla i i dymu, które powinny znaleźć się w pomieszczeniach z kominkami, piecami kaflowymi, kuchenkami gazowymi i gazowymi ogrzewaczami wody, a także w kotłowniach i garażach. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że czujek nie powinno montować się przy oknach, kratkach wentylacyjnych i w miejscach zawilgoconych.

W ubiegłym sezonie grzewczym na terenie całego kraju odnotowano łącznie 3700 zdarzeń związanych z tlenkiem węgla (fot. KPPSP w Raciborzu).

- reklama -
– Zdrowie, a nawet życie Twoje i Twoich bliskich może w dużej mierze zależeć również od tego, jak poważnie potraktujesz treść naszych rad – informuje policja. W ubiegłym sezonie grzewczym w wyniku zatruć tlenkiem węgla poszkodowanych zostało 1800 osób. W 106 przypadkach zatrucie zakończyło się tragedią.

oprac. /żet/

—————————————————————————————————————————

 

Podziel się informacją lub napisz własny  artykuł na forum.
Dodaj Temat na:   
forum.raciborz.com.pl

 
Dodaj!

 
—————————————————————————————————————————-

Polecamy również:

Wybuch gazu w Bieńkowicach

W warsztacie mechanicznym w Bieńkowicach wybuchł gaz. Poszkodowana jest przynajmniej jedna osoba. Na miejsce przyjechały jednostki straży pożarnej i policji. Obrażenia odniosło dwóch mężczyzn.

Kuźnia Raciborska: pożar sadzy w kominie

W poniedziałek, 3 grudnia strażacy wezwani zostali do Kuźni raciborskiej, gdzie miał palić się dach jednego z domów jednorodzinnych. Na miejscu okazało się jednak, że nie płonął dach, a sadza w kominie.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here