Sabina Jeszka na WOŚP w Raciborzu

0

Sabina Jeszka urodziła się w Rydułtowach, ale wychowała w Rybniku. Program "Mam Talent" przyniósł jej sławę i grono wielbicieli. Jej występy spotkały się w wielką przychylnością jury programu i publiczności.

 

- reklama -

 

 

 

– Jeszcze przebywa w Warszawie, jeszcze nagrywa, jest w tej chwili bardzo obciążona czasowo, ale potwierdziła swój udział podczas raciborskiego finału – mówi Janina Wystub, dyrektor Raciborskiego Centrum Kultury, który juz po raz kolejny będzie raciborskim sztabem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W programie raciborskiego finału także występy grup i zespołów działających w RCK, a także debiut orkiestry dętej, która parę miesięcy temu zawiązała się właśnie w Raciborskim Centrum Kultury. – Młodzież już bardzo przeżywa swój pierwszy występ na deskach RCK – uśmiecha się dyrektor Wystub. – Mam nadzieję, że będzie to też zachęta dla tych, którzy być może mają ochotę się spotkać, poćwiczyć, wspólnie pograć, ale wciąż się wahają – dodaje.

Orkiestra spotyka się raz, dwa razy w tygodniu. Warunkiem przyjęcia było posiadanie własnego instrumentu i przynajmniej podstawowe umiejętności gry. Zajęcia odbywają się pod okiem Henryka Krótkiego znanego raciborzanom z zespołu "Kurcbend", który koncertował latem w Parku Roth. Do orkiestry w każdej chwili można dołączyć, w każdym wieku i ochotą na wspólne muzykowanie.

XXI finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już 13 stycznia. Ta edycja odbędzie się pod hasłem "Dla ratowania życia dzieci i godnej opieki medycznej seniorów".

 

źródło: RCK

 

publikacja: /ps/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here