Biegać każdy może!

W urzędzie miasta podsumowano akcję promocji biegania. To, że biegać każdy może udowodniła Gabriela Sobczyk, która po zaledwie czterech latach treningów zdobyła Koronę Maratonów Polskich.

28 grudnia w Urzędzie Miasta Racibórz podsumowana społeczną akcję promocji biegania. Na zaproszenie prezydenta w spotkaniu udział wzięli doświadczeni biegacze, którzy promowali tę formę rekreacji wśród raciborzan. Piotr Morka Gabriela Sobczyk, Marek Kurpis, Marcin Mogielnicki, Beata Monica Szyjka, Janusz Mrozek, Grzegorz Pytel i Paweł Kędzior – dzięki ich zaangażowani przez półtorej miesiąca mieszkańcy miasta mogli uczyć się biegania od profesjonalistów. Jak podsumował jeden z organizatorów akcji Marek Kurpis (naczelnik Wydziału Edukacji Kultury i Sportu), każdy poprowadził dwa treningi z udziałem kilkunastu osób.

Biegająca od czterech lat Gabriela Sobczyk zdobyła w tym roku Koronę Maratonów Polskich (fot. raciborz.pl).
Tegoroczna zdobywczyni Korony Maratonów Polskich Gabriela Sobczyk udowodniła , że w ciągu zaledwie czterech lat można zdobyć upragnione trofeum. – Rozpoczęłam przygodę z bieganiem cztery lata temu, wtedy też zaczęłam przygotowywać się do udziału w pięciu największych polskich maratonach. I udało się. – mówiła prezentując dyplom i odznakę poświadczające wielkie osiągnięcie.

Prezydent podziękował przybyłym na spotkanie za promowanie biegania wśród raciborzan i zasugerował, aby akcja była kontynuowana, być może nawet na szerszą skalę – również na stadionie miejskim przy ul. Zamkowej (fot. raciborz.pl).
– Trzeba przebiec dziesiątki kilometrów, aby poznać jaka to przyjemność! – mówił o swoim hobby sekretarz miasta Tomasz Kaliciak, mający za sobą liczne udziały w maratonach krajowych i zagranicznych. Zachęcał  on wszystkich, którzy jeszcze nie biegają aby rozpoczęli uprawianie tej formy ruchu. – Polecam, żeby każdy spróbował i przeżył niezwykłą chwilę, kiedy po przebiegnięciu w maratonie 42 km dobiega się do mety – mówił z entuzjazmem. Dobre nastawienie do promocji biegania obecnych na spotkaniu pozwala sądzić, że akcja rzeczywiście będzie kontynuowana.

oprac. /żet/

- reklama -

—————————————————————————————————————————

 

Podziel się informacją lub napisz własny  artykuł na forum.
Dodaj Temat na:   
forum.raciborz.com.pl

 
Dodaj!

 
—————————————————————————————————————————-

Polecamy również:

Kibice Ruchu Chorzów życzyli Wesołych Świąt [WIDEO]

– Chcemy by zaczęto postrzegać nas jako dobrych kibiców a nie złych – raciborscy fani Ruchu chcą poprawić wizerunek w oryginalny sposób: w nocy urządzili iluminację, by umilić mieszkańcom powrót do domów po pasterce.

Sylwestrowy turniej o puchar prezydenta w mocnej obsadzie

Ostatniego dnia roku w Rudniku odbędzie się tradycyjny turniej w piłce nożnej halowej. Rywalizować będą: raciborska policja, Odra Opole, Włókniarz Kietrz i Pakon Racibórz. Nie zabraknie zawodników znanych z ligowych boisk.

Pingpongiści rywalizowali w Arenie Rafako

W sobotę 22 grudnia w hali widowiskowo-sportowej OSiR rozegrano I Świąteczny Turniej Tenisa Stołowego. W zawodach wzięło udział ośmiu zawodników, spośród których najlepszy okazał się Krzysztof Grab.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here