Ponad 1,6 mln zł strat w ubiegłym roku

0

Na ponad 1,6 mln zł oszacowano straty powstałe w wyniku pożarów w 2012 roku. Największe straty przyniósł ze sobą maj, kiedy to na terenie całego powiatu raciborskiego doszło do 41 pożarów.

Straty powstałe w wyniku pożarów w 2012 roku raciborska Straż Pożarna oszacowała na 1 655 000 zł. Kwota ta jest o ponad 1,5 mln złotych niższa niż w roku poprzednim. Spadła także ilość pożarów. W 2011 roku na terenie powiatu doszło do 1109 pożarów i miejscowych zagrożeń, natomiast w roku 2012 było ich 990. Największe straty przyniósł ze sobą maj. Wówczas ogień pochłonął 245 tysięcy złotych.

- reklama -

Jednym z największych pożarów był pożar dawnej restauracji Widok w Raciborzu – Brzeziu. Przyczyną pożaru mogło być podpalenie. Po tym zdarzeniu dziewiętnastowieczny budynek prawdopodobnie nie nadaje się do remontu, być może przeznaczony zostanie do rozbiórki. Jeden z poważniejszych pożarów miał miejsce w Rudach. Od uderzenia pioruna zapalił się budynek mieszkalny. Wiele strat materialnych przyniósł ze sobą pożar na ulicy Katowickiej w Raciborzu, gdzie ktoś podpalił opony składowane przy płocie. Ogień przeniósł się na zaparkowane nieopodal samochody. Straty oszacowano na 20 tysięcy złotych.

 

10 sierpnia około godziny 5.40 Straż Pożarna w Raciborzu otrzymała zgłoszenie
o pożarze budynku dawnej restauracji Widok w Raciborzu-Brzeziu. Na miejsce wysłano
dwa zastępy Państwowej Straży Pożarnej oraz 9 zastępów OSP (m.in. OSP Brzezie,
OSP Markowice, OSP Pogrzebień, OSP Sudół). Dużym utrudnieniem dla strażaków był
brak hydrantów w pobliżu budynku. Wodę wężami transportowano
przez las. Akcja gaszenia pożaru trwała 1,5 godziny.

 

 

Dla porównania w 2011 roku straż pożarna miejscowych zagrożeń i pożarów odnotowała 1109, natomiast w 2010 roku było ich 1641, a straty wyniosły wtedy 1,3 mln zł. Podobnie było w 2009 roku. Straż pożarna interweniować musiała wtedy 1108 razy, a straty powstałe w wyniku pożarów oszacowano wtedy na 1,1 mln zł.

 

Strażacy oprócz tego, że czuwają nad bezpieczeństwem mieszkańców miasta
i całego powiatu to angażują się w życie społeczne mieszkańców. Tradycyjnie,
każdego roku przygotowują Mikołajki dla dzieci. Zobacz więcej zdjęć.

 

 

 

/p/

 

 

————————————————

 

Czytaj również: 

 

Pożar budynku w Pietraszynie dziełem podpalacza

W nocy z soboty na niedzielę strażacy wezwani zostali do Pietraszyna. Na miejscu okazało się, że płonie przybudówka przy stodole. Sprawą zajęła się także policja, gdyż przyczyną pożaru było podpalenie. 

 

Przez zły stan komina mógł spłonąć cały dobytek

Zły stan techniczny komina był przyczyną pożaru dachu, do którego doszło w niedzielę przy ulicy Piaskowej w Tworkowie. W akcji gaszenia pożaru, która trwała dwie godziny udział brało aż 31 strażaków.

Wybuch gazu w Bieńkowicach

W warsztacie mechanicznym w Bieńkowicach wybuchł gaz. Poszkodowana jest przynajmniej jedna osoba. Na miejsce przyjechały jednostki straży pożarnej i policji. Obrażenia odniosło dwóch mężczyzn.

 

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here