Szkoły i administracja publiczna pochłoną miliony z budżetu

Budżet gminy Nędza na 2013 rok zakłada dochody w wysokości 16,5 mln złotych. Największą część tej kwoty pochłonie utrzymanie placówek oświatowych oraz administracji publicznej. Na co jeszcze gmina wyda te pieniądze?

Nieco ponad 16,5 mln złotych dochodu zakłada budżet gminy Nędza na 2013 rok. Największą część całej tej kwoty, tak jak w większości gmin, pochłonie utrzymanie placówek oświatowych. Na ten cel zarezerwowano w budżecie ponad 8 mln zł. Sporo pieniędzy przeznaczonych zostanie także na utrzymanie administracji publicznej. Na wynagrodzenia dla urzędników i pracowników gminnych jednostek, na diety dla radnych i sołtysów oraz na realizację ustawowych zadań przeznaczone zostaną prawie 3 mln złotych. 2,3 mln zł gmina zarezerwowała natomiast na pomoc społeczną. W budżecie znalazło się również 135 tys. zł na kulturę fizyczną, 311 tys. zł na ochronę dziedzictwa narodowego, 600 tys. zł na gospodarkę komunalną i ochronę środowiska oraz 178 tys. zł na ochronę zdrowia.

- reklama -

Sumując te kwoty można łatwo zauważyć, że niewiele pozostaje na realizację inwestycji na terenie gminy. W przyszłym roku planuje się więc tylko realizację tych niezbędnych. Na budowę sieci wodociągowej na ulicy Jesionowej w Nędzy oraz Leśnej i Arki Bożka w Babicach zarezerwowano łącznie prawie 70 tys. zł. Nędza zobowiązała się także do dofinansowania dwóch zadań, które na terenie gminy realizować będzie województwo śląskie. 57 tys. złotych z budżetu przekazane więc zostaną na budowę chodnika w ciągu drogi wojewódzkiej nr 919 w Nędzy oraz na przebudowę chodnika w ciągu drogi wojewódzkiej nr 421 w Ciechowicach. 18,5 tys. zł. pochłonie budowa chodnika przy ul. Rogol w Nędzy, a 200 tys. zł. termomodernizacja budynku wielofunkcyjnego w Zawadzie Książęcej.

 

/p/

 

———————————————————

 

Czytaj również inne wiadomości z gminy Nędza:

 

Wypadek w Nędzy: poślizg i dachowanie seata

Kierujący seatem mężczyzna wpadł w poślizg na oszronionej drodze… auto po dachowaniu wylądowało na poboczu. Pasażerka trafiła do szpitala. Śliska jak szklanka droga nie była posypana… Wypadek w Nędzy – zobacz zdjęcia.

 

Nędza: radni wynegocjowali stawkę 10 zł od mieszkańca

Mimo tego, że z wszystkich obliczeń wynika, że mieszkańcy gminy Nędza od lutego za wywóz śmieci powinni płacić 11 złotych miesięcznie za osobę to radni podjęli uchwałę, w której stawka ta wynosi 10 złotych.

Adam Feszter odznaczony za "zasługi dla zdrowia narodu"

Na co dzień pracownik kolei, a po godzinach zapalony społecznik. Założyciel klubu Honorowych Dawców Krwi w Nędzy, Adam Feszter otrzymał odznakę "Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu".

 

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here