W „piętnastce” podsumowano konkurs na najładniejszą szopkę

0

SP nr 15 w Raciborzu gościła zwycięzców III Powiatowego Konkursu „Rodzinna Szopka Bożonarodzeniowa”. Celem konkursu było upowszechnianie i kultywowanie religii i tradycji związanych z Bożym Narodzeniem.

 

- reklama -

 

 

 

Konkurs miał na celu również przekaz wartości i tradycji w rodzinie poprzez wspólne spędzanie wolnego czasu, wpływanie przez sztukę na obyczaje i kulturę oraz atmosferę w rodzinie, tworzenie sytuacji dających radość ze wspólnego działania. Laureaci spotkali się w "piętnastce" 10 stycznia.

 

Zasadniczymi kryteriami oceny prac było współdziałanie przynajmniej dwóch członków rodziny i własnoręczne wykonanie wszystkich elementów szopki. Na konkurs wpłynęło 21 prac wykonanych różnymi technikami i z wykorzystaniem różnorodnych materiałów. Były wśród nich szopki, w których postacie wykonane były z makaronu, masy solnej, plasteliny, modeliny, uszyte z materiału, a nawet upieczone z ciasta piernikowego. Jury konkursu miało ogromny dylemat przy wyborze najładniejszych szopek, ponieważ każda z nich była inna i jedyna w swoim rodzaju. Chcąc docenić pomysłowość, wysoki kunszt wykonania i zaangażowanie wielu członków rodziny przyznano po kilka równorzędnych miejsc.

 

Zdobywcami najwyższych lokat zostali:

I. Adam Dec z siostrą Katarzyną i mamą Haliną (Szkoła Podstawowa w Kobyli)

I. Teresa, Dominika, Karol Jasita z mamą Esterą i tatą Krzysztofem (Szkoła Podstawowa nr 15 z Oddziałami Sportowymi w Raciborzu)

I. Jakub Głogiewicz z tatą Sebastianem (Szkoła Podstawowa w Kobyli).

 

II. Robert Brzeskot z mamą Wiesławą i tatą Markiem (Szkoła Podstawowa w Kobyli)

II. Anna, Marek, Agnieszka, Aleksandra Woźniak (Przedszkole nr 11 w Raciborzu)

 

III. Natalia Kamińska z mamą i dziadkiem (Szkoła Podstawowa nr 15 z Oddziałami Sportowymi w Raciborzu)

III. Kacper Tracz z tatą (Szkoła Podstawowa nr 15 z Oddziałami Sportowymi

w Raciborzu).

Wszystkie szopki, dzięki życzliwości ks. Adama Rogalskiego były wystawione w okresie Bożego Narodzenia w kościele NSPJ w Raciborzu.

Nagrody dla wszystkich uczestników konkursu ufundowali: Maria Frączek współorganizator konkurs, właścicielka Księgarni „Oficyna” i Andrzej Ciesielski – dyrektor Szkoły Podstawowej nr 15 w Raciborzu. Organizatorami konkursu byli nauczyciele SP 15: Barbara Szyksznian – Morek, Krzysztof Jasita i Kamila Kubiak.

 

źródło: UM

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here