Druga rocznica śmierci śp. A. Malcharczyka

3

Dnia 20 stycznia 2011 roku odszedł do wieczności śp. Alfred Malcharczyk, znany mistrz cukiernictwa, wielki raciborzanin, człowiek o otwartym sercu na problemy i potrzeby innych.

Żegnała Go liczna rzesza raciborzan oraz przedstawicieli różnych instytucji i organizacji społecznych. Zasłużył sobie na taką wdzięczność swoją dobroczynnością.

- reklama -

 

Przed rokiem na budynku przy wejściu do cukierni  została odsłonięta i poświęcona tablica pamiątkowa z napisem :  motto – „Miej serce i patrzaj w serce” z poematu A. Mickiewicza a poniżej słowa: „Ten dom wybudował, tu mieszkał,pracował i wykształcił kilka pokoleń  młodzieży mistrz cukierniczy  ALFRED MALCHARCZYK  / 1938 – 2011/  dobry człowiek, głębokiej wiary, skromny i wielki raciborzanin otwartego serca dla wszystkich”. W I rocznicę śmierci wdzięczni przyjaciele i koledzy rzemieślnicy. Ostatnio został też jednym z bohaterów książki wydanej przez Nowiny Raciborskie – „Raciborzanie Dwudziestolecia”.

 

Z okazji drugiej rocznicy śmierci w poniedziałek 21 stycznia o godz. 18,00 w kościele św. Mikołaja odprawiona zostanie Msza św. za spokój jego duszy. Po Eucharystii przyjaciele i koledzy złożą kwiaty i znicze pod tablicą pamiątkową na Jego budynku.

                          

/K.N./

- reklama -

3 KOMENTARZE

  1. CZy ktoś wiemdlaczego kawiarenka obok piekarni,jest zamknieta w tygodniu? Kiedys mozna było sie napic kawy,zjeśc ciastko. Prowadziła to pani Sylwia…Teraz chyba jest inny własciciel..Szkoda.

  2. To prawda, Kawiarenka jest od pewnego czasu całkiem zamknięta. Sklep- cukiernia otwierany już od 6,00 a zamykany już o 16,00. Sp. Alfred by się na taki handel nie zgodził.
    Trzeba póść na Mszę rocznicową i się za niego pomodlić. To był taki dobry człowiek.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here