Co szykuje w najbliższym czasie RCK?

0

Inauguracja Roku Witolda Lutosławskiego, Maciej Balcar – wokalista zespołu Dżem oraz spektakl dla dzieci "Jak pingwiny arką popłynęły" – oto nadchodzące wydarzenia w najbliższym czasie w Raciborskim Centrum Kultury.

Już w najbliższy wtorek 29 stycznia o godz. 18.30 gratka dla wszystkich miłośników muzyki klasycznej – w Raciborskim Centrum Kultury zapachnie filharmonią. Mikako Ogata na fortepianie, Paweł Wybraniec na klarnecie oraz Kwartet Smyczkowy Filharmonii Opolskiej zainaugurują w Raciborzu Rok Lutosławskiego. W programie koncertu: Witold Lutosławski – Preludia taneczne,  Jan Sebastian Bach – Koncert włoski BWV 971, Wolfgang Amadeusz Mozart – „Kwintet klarnetowy A-dur”, KV.
581. BILETY W CENIE JEDYNIE 5 zł. 

- reklama -

 

15 lutego o godz 18.00 w RCK przy Chopina taki powiedzmy walentynkowy koncert – wystąpi Maciej Balcar – wokalista LEGENDARNEGO ZESPOŁU DŻEM! Artysta występuje również solo. Jest autorem tekstów, muzykiem, kompozytorem, aktorem teatralnym oraz filmowym (znacie go m.in. z SKAZANY NA BLUESA) . BILETY W CENIE 20 i 25 zł.

 

16 lutego o godz 16.00 coś dla młodych widzów – "JAK PINGWINY ARKĄ POPŁYNĘŁY" spektakl dla dzieci w wykonaniu Śląskiego Teatru Lalki i Aktora „ATENEUM’’ w Katowicach.  Zabawna historia opowiada o przygodach pingwinów oraz o ich wystawionej na poważną próbę przyjaźni, a przede wszystkim porusza w lekki, bardzo przystępny dla najmłodszych sposób istotne problemy filozoficzne. Bohaterowie kłócą się o to, czy Bóg istnieje, a jeśli tak, to dlaczego go nie widać, czy jest sprawiedliwy, czy może złośliwy, co jest dobre, a co złe, czy można zrobić komuś krzywdę i nie ponieść za to kary… BILETY W CENIE 10 i 20 zł.

 

/ps/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here