Unitki trenują w Szczyrku

0

Piłkarki RTP Unii Racibórz rozpoczęły obóz kondycyjny w Szczyrku. Do najbliższego czwartku bazą drużyny będzie tutejszy Centralny Ośrodek Sportu. Ostatecznie na zgrupowanie sztab szkoleniowy zabrał 18 zawodniczek.

 

- reklama -

 

 

Do Raciborza nie dotarły zapowiadane wcześniej reprezentantki Ghany: Grace Asare i Cynthia Adobea. Mimo, że klub załatwił im wizy wjazdowe do Polski, skomplikowane przepisy kraju z Czarnego Lądu spowodowały, iż piłkarki zostały odesłane do domu z Casablanki gdzie miały sródlądowanie. Obie Afrykanki powinny pojawić się w Raciborzu w połowie przyszłego miesiąca.

W pierwszym dniu pobytu w Szczyrku unitki miały zajęcia w hali gdzie zaliczyły "trening stacyjny". Część zawodniczek przeszła także badania wydolnościowe. Wieczorem był basen i odnowa biologiczna.

Od niedzieli w programie zajęć pojawił się trening biegowy. Do południa przy kilkustopniowym mrozie zespół Unii trenował na bieżni i boisku. Po rozgrzewce trenerzy zaordynowali w odpowiednim tempie trzy serie biegu w czasie 12-u minut, a zajęcia zakończyły się wewnętrzną gierką. Kolejne zawodniczki przechodziły dziś także badania wydolnościowe. Po południu ekipa Unii spotkała się w hali. Podczas tych zajęć główny akcent został położony na trening funkcyjny i technikę. Niedzielę zawodniczki również zakończyły wizytą na basenie i w saunie.

 

tekst i zdjęcia: rtpunia

 

/ps/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here