
Starosta Adam Hajduk poinformował o wykreśleniu głosowania nad uchwałą intencyjną w sprawie likwidacji ekonomika z porządku obrad, ale – jak zapowiada – nie oznacza to wycofania się z planów likwidacji placówki.

Zarząd Powiatu Raciborskiego postanowił odłożyć sprawę likwidacji ZSE w Raciborzu na dalszą przyszłość. Starosta Adam Hajduk zdjął projekt uchwały w sprawie likwidacji ZSE z porządku obrad, co wywołało gromkie oklaski zebranych na sali.

Starosta zaznaczył, że likwidacji nie da się uniknąć i problem musi być rozwiązany. – Droga do tego wiedzie tylko i wyłącznie przez likwidację jednej ze szkół. Inaczej nie da się tego zrobić. Jeśli ktoś twierdzi inaczej jest ignorantem , albo chce zaszkodzić przedsięwzięciu.
/żet/
——————————————————————————————————————–
Polecamy również:
Likwidacja Ekonomika: kto jest winien awantury?
Likwidacja ZSE w Raciborzu wywołała lawinę protestów, których adresatami są powiatowi radni, a przede wszystkim starosta. Radni bronią się i wskazują, że uchybienia leżą po stronie nauczycieli pracujących nad porozumieniem…
Protest uczniów ZSE. Krzyczeli: "Nie oddamy ekonoma!"[WIDEO]
"Bez ekonomika Racibórz znika – ona jest naszą przyszłością" – uczniowie ZSE przemaszerowali ulicami miasta pod budynek starostwa (zdjęcia). Protest w sprawie likwidacji ekonomika – wideo.
Likwidacja ZSE: Nauczyciele wysłuchali racji starosty
– Robimy to, żebyście za kilka lat mieli pracę, a uczniowie możliwość kształcenia w większej ilości kierunków – w ten sposób starosta przekonywał nauczycieli ekonomika o konieczności włączenia ich placówki do ZSZ.
Powiat: Szkoły w "ekonomiku" do likwidacji
Wkrótce faktem stanie się to, co od jakiegoś czasu zapowiadano. Niektóre szkoły wchodzące w skład Zespołu Szkół Ekonomicznych zostaną zlikwidowane, a ich uczniowie zostaną rozdzieleni pomiędzy szkoły na Wileńskiej.
Likwidacja szkół w ekonomiku: zawrzało na facebooku
Pokażmy władzom, że nie zgadzamy się na zamykanie pod przykrywką nazwaną łączeniem szkół: ZSZ, ekonomika i budowlanki – na facebooku zawiązał się protest przeciwko decyzjom starostwa. W 1 dzień poparło go ponad 350 osób
——————————————————————————————————————–
Podziel się informacją lub napisz własny artykuł na forum.
Dodaj Temat na:
forum.raciborz.com.pl
———————————————————————————————————————





![Raciborska biblioteka nagrodziła najlepsze prace oparte na twórczości Juliusza Verne’a [ZDJĘCIA] Raciborska biblioteka nagrodziła najlepsze prace oparte na twórczości Juliusza Verne’a](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/konkurs-plastyczny-Podroze-z-Juliuszem-Verneem.jpg)

![Jak naprawdę wygląda życie na statku? Spotkanie z Miłoszem Szymańskim w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] Jak naprawdę wygląda życie na statku? Spotkanie z Miłoszem Szymańskim w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/11/milosz-szymanski.jpg)
![Raciborzanie współtworzą plan adaptacji miasta do zmian klimatu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/Miejski-Plan-Adaptacji-do-Zmian-Klimatu-dla-Raciborza.jpg)



![Co czyta młodzież po obu stronach granicy? Polsko-czeskie seminarium w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/czy-mlodziez-w-czechach-czyta.jpg)
![Czy artysta ma prawo przekraczać granice? Debata na Stacji Młodych [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/11/debata-mlodych-stacja-mlodych.jpg)




![Tomasz Hynek nowym komendantem KPP w Raciborzu [ZDJĘCIA] Tomasz Hynek nowym komendantem KPP w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/10/kpp-raciborz-komendant-tomasz-hynek.jpg)










da się to zrobić inaczej tylko to właśnie powiat wykazuje się ignorancją
[color=#4c4c4c; font-size: 12px; font-weight: bold; text-align: justify]”Starosta Adam Hajduk zadecydował o wykreśleniu głosowania nad uchwałą..”. Błąd. To nie Korea ! Najważniejszą władzą w powiecie jest rada powiatu. Ona decyduje ! A starosta to urzędnik zatrudniony przez radę. Starosta jest na pierwszym planie, bo A.Wajda ma inne zadani. A.Wajda – przewodniczący dary..[/color]
Do racja, to racja. Dziękujemy, poprawiliśmy.