Ferie na Zamku Piastowskim. Będzie ciekawie

Zamek Piastowski po raz pierwszy przygotował dla dzieci i młodzieży z powiatu raciborskiego ofertę na ferie. Będzie m.in. o egzotycznych ptakach, kulturze Japonii, grach logicznych oraz spotkanie z clownami.

Tegoroczne ferie potrwają od 11 do 24 lutego. W tym czasie Zamek Piastowski przygotował kilka ciekawych przedpołudniowych spotkań. – To dla tych, którzy są ciekawi świata i żądni wiedzy. Którzy nie chcą tracić czasu na telewizję i gry komputerowe – mówi Grażyna Wójcik, dyrektor Agencji Promocji Ziemi Raciborskiej i Wspierania Przedsiębiorczości na Zamku Piastowskim w Raciborzu. – Zapraszamy dzieci i młodzież, indywidualnie a najmłodszych z rodzicami. Chętnie ugościmy grupy zorganizowane, z placówek kultury czy parafii całego powiatu. Wstęp bezpłatny – dodaje.

- reklama -

Co czeka podczas ferii na Zamku Piastowskim?

12 lutego o 10.00 do 12.00 będzie można obejrzeć ptaki egzotyczne, porozmawiać z hodowcami a także weterynarzami, dowiedzieć się wszystkiego o hodowli naszych milusińskich oraz wziąć udział w konkursie i wygrać… No właśnie. Nagroda jest niespodzianką, ale zdradzimy, że na jej przyjęcie muszą wyrazić zgodę rodzice.

15 lutego od 10.00 do 12.00 zapraszamy na spotkanie z kulturą Japonii, przygotowywane we współpracy z Raciborskim Ośrodkiem Aikido oraz Crazy Clubem. Będzie film o Kraju Kwitnącej Wiśni, slajdy, warsztaty Shodo i Origami. Chętni przymierzą kimono i zrobią sobie wiele ciekawych zdjęć. Będą też oczywiście mistrzowie sztuk walki. A do tego z Crazy Clubem kolorowe origami, kaligrafia na dziecięcych buziach, mini konkurs na wesoło pt. Japonia bez tajemnic oraz Shikko hikko i nie tylko.

18 i 19 lutego upłynie pod znakiem gier logicznych. 18 lutego od 9.30 do 12.00 potrwają zajęcia warsztatowe Speed Stacks, czyli układanie kubków na czas. 19 lutego od 9.30 do 12.00 zaplanowano konkurs Speed Stacks Open oraz rozgrywki w grach logicznych. Nie zabraknie wielu innych niespodzianek. Te dwa dni przygotowywane są we współpracy z Fundacją ProAktywni, Gimnazjum nr 3 oraz Zespołem Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego.

20 lutego finał, przygotowywany razem z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową. Będzie wyjątkowo zabawowo i kolorowo. Co dokładnie? Od godz. 10.00 do 12.00 pokazy klaunów z Fundacji Dr Clown, malowanie twarzy, zabawy dydaktyczne z chustą animacyjną, językowe (język angielski, język niemiecki), rozwijające koncentrację i twórcze myślenie, integracyjne oraz zajęcia plastyczno- techniczne.

Nie nudź się w ferie. Zapraszamy dzieci i młodzież z całego powiatu raciborskiego. Wstęp bezpłatny.

 

/ps/

 

 —————————————————–

 

Zobacz także pozostałe sposoby na ferie w Raciborzu:

 

Ferie z Raciborskim Centrum Kultury

Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami. Dla tych, którzy spędzą je w mieście, RCK przygotowało ciekawą ofertę bezpłatnych zajęć, m.in. warsztaty średniowieczne, wokalne, taneczne czy teatralne. Zobacz plan – ferie z RCK

 

 

 

Bezpieczne ferie z aikido

Raciborski Ośrodek Aikido zaprasza dzieci które ukończyły 6 lat na bezpłatne zajęcia w trakcie ferii zimowych. W programie oprócz treningów samoobrony przewidziano ciekawe spotkania. Zajęcia będą odbywały się w SP 15.

 

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here