Ferie z Biblioteką 2013

0

Dla fanów rycerzy, dam dworu i królów, miłośników twórczości Astrid Lindgren, wiernych widzów Misia Uszatka i lubiących mroźne klimaty – w trakcie Ferii z Biblioteką, jak co roku, każdy znajdzie coś dla siebie.

Pamiętaj – zajęcia w bibliotece są bezpłatne i dla wszystkich bez względu na wiek. Dużym udogodnieniem jest także fakt, że filie biblioteki znajdują się w prawie każdej dzielnicy Raciborza – być może blisko Twojego domu. Wystarczy tylko sprawdzić harmonogram zajęć – szczegóły poniżej, na stronie www.biblrac.pl oraz na Facebooku: http://www.facebook.com/biblrac! Ale to nie koniec atrakcji…

- reklama -

 

Jeśli chcesz spotkać prawdziwych Rycerzy i Królową, poznać obyczaje dworskie, pobawić się na średniowiecznym placu zabaw a nawet samodzielnie upiec chleb wybierz się z Biblioteką 20 lutego na wycieczkę do Warowni Pszczyńskich Rycerzy.

 

Na zakończenie ferii wydarzenie wyjątkowe – Król Artur i Królowa Ginewra zapraszają na Bal na Królewskim Dworze! W programie: tańce i przyśpiewki, wybór Królowej i Króla Balu, historie dzielnych Rycerzy, strawa Kuchmistrza i dużo dobrej zabawy.

 

W trakcie Ferii z Biblioteką nie zabraknie także wolnego dostępu do Internetu a na chętnych podszlifowania swojego angielskiego czekają bezpłatne kursy komputerowe FunEnglish i Angielski 123.

Harmonogram zajęć:

 

Oddział dla Dzieci ul. Kasprowicza 12, tel. /32/ 415-35-88

„Na królewskim dworze”
Przenieś się na zamek Camelot i wspólnie z Rycerzami Okrągłego Stołu poznaj obyczaje królewskie, dworską etykietę oraz najbardziej znane legendy z czasów dam, rycerzy i królów!
Zajęcia: od poniedziałku do piątku w godz. 11.00 – 14.00 (oprócz piątku 22.02 – Bal)

 

Filia Publiczno-Szkolna nr 1, Studzienna ul. Bojanowska 5, tel. 501 572 397
"Zima na zamku Camelot"
Odkryj tajemnice Rycerzy Okrągłego Stołu – zapraszamy do wspólnego czytania legend, rysowania, konkursów i innych zabaw w rycerskim klimacie!
Zajęcia: wtorek, środa, czwartek w godz. 11.00-13.00 (w II tygodniu ferii)

 

Filia Nr 5, Płonia ul. Sudecka 2, tel. /32/ 417-12-53
„Astrid Lindgren i jej bohaterowie”
Lubisz zwariowane pomysły Pippi Pończoszanki, Emila, Lotty i mieszkańców Bullerbyn? Z bohaterami książek Astrid Lindgren nuda w Ferie Ci nie grozi!
Zajęcia: poniedziałek, środa i czwartek w godz. 11:00-13:00 (w I tygodniu ferii)

 

Filia Nr 8, ul. Żorska 2, tel. /32/ 419 04 93
"To nic, że trzyma tęgi mróz – w podróż dookoła świata rusz"
 Niestraszny nam mróz, bo w podróż wybieramy się do ciepłych azjatyckich krajów! Jeśli więc jesteś ciekawy czy Wielki Mur Chiński naprawdę widać z kosmosu i co dziwnego jada się w Indonezji, ruszaj z nami!
Zajęcia: poniedziałki i środy w godz. 11.00 -13.00

 

Filia Nr 9, Brzezie ul. Myśliwca 9, tel. /32/ 415-68-78 „Zimowe podróże po literaturze”
Franklin gra w hokeja, Zuzia jeździ na nartach a Ty? Jeśli lubisz zimę i chcesz poznać przygody swoich ulubionych bohaterów, przyjdź na zajęcia – czekają na Ciebie konkursy, wspólne rysowanie i czytanie bajek!
Zajęcia: poniedziałki, wtorki i piątki w godz. 12.00-15.00 (oprócz piątku 15.02 – urlop)

 

Filia Nr 10, Markowice, ul Jordana 6, tel. /32/ 415-61-68 „Bajki dawniej i dziś”
Czy znasz Reksia, Bolka i Lolka albo Misia Uszatka? Spędź Ferie w towarzystwie bohaterów najstarszych polskich bajek i dobranocek!
Zajęcia: poniedziałek, środa i piątek w godz. 11.00-13.00 (w I tygodniu ferii)

 

/ps/

 

 ———————————————————

 

zobacz także ofertę innych instytucji na ferie zimowe:

 

Ferie na Zamku Piastowskim. Będzie ciekawie

Zamek Piastowski po raz pierwszy przygotował dla dzieci i młodzieży z powiatu raciborskiego ofertę na ferie. Będzie m.in. o egzotycznych ptakach, kulturze Japonii, grach logicznych oraz spotkanie z clownami.

 

 

 

Bezpieczne ferie z aikido

Raciborski Ośrodek Aikido zaprasza dzieci które ukończyły 6 lat na bezpłatne zajęcia w trakcie ferii zimowych. W programie oprócz treningów samoobrony przewidziano ciekawe spotkania. Zajęcia będą odbywały się w SP 15.

 

 

 

Ferie z Raciborskim Centrum Kultury

Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami. Dla tych, którzy spędzą je w mieście, RCK przygotowało ciekawą ofertę bezpłatnych zajęć, m.in. warsztaty średniowieczne, wokalne, taneczne czy teatralne. Zobacz plan – ferie z RCK

 

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here