W Rudniku będą walczyć o puchar

Puchar dla najlepszej drużyny, najlepszego strzelca, najlepszego bramkarza i najlepszego zawodnika… Podczas czwartego Halowego Turnieju w Piłce Nożnej o Puchar Wójta Gminy Rudnik z pewnością nie zabraknie emocji. 16 lutego na hali sportowej w Rudniku odbędzie się czwarty już Halowy Turniej w Piłce Nożnej o Puchar Wójta Gminy Rudnik. O tytuł najlepszej drużyny będą walczyć LKS-y z całej gminy. Każdy z klubów wystawi po dwie pięcioosobowe drużyny. Do rąk piłkarzy najskuteczniejszej drużyny trafi Puchar Wójta, ale pucharem doceniony zostanie także król strzelców, najlepszy bramkarz oraz najlepszy zawodnik, którego wytypuje kapitan drużyny.

- reklama -

Puchary czekają już na najlepszego strzelca, bramkarza, zawodnika i drużynę.
– Granie w hali dość mocno różni się od gry na powietrzu, mniej zawodników, inna taktyka, zamknięty obiekt. To wszystko sprawia, że piłkarze muszą trochę przeprogramować grę – mówi Jan Deńca, szef Wydziału Oświaty w urzędzie gminy Rudnik. – Dużą wagę przykładamy do motywowania mieszkańców, by aktywnie spędzali wolny czas. Organizujemy różnego rodzaju imprezy sportowo-rekreacyjne, są miejsca, w których mieszkańcy mogą uprawiać sport. Przecież sport to zdrowie i to chcemy propagować – dodaje Deńca.

Przypomnijmy, że na brak ruchu nie będą też narzekać uczniowie szkół z terenu gminy, którzy już za parę dni rozpoczną ferie zimowe. Gmina Rudnik w tym roku na zorganizowanie uczniom zarówno zimowego, jak i letniego wypoczynku wyda 25 tys. zł. – W czasie ferii zimowych planujemy wyjazd m.in. na lodowisko w Raciborzu, do parku wodnego w Gorzycach, do kina w Rybniku i w Raciborzu. Każdego dnia z oferty będzie korzystać około 90 uczniów szkół z terenu całej gminy. Oprócz tego młodzież będzie mogła brać udział w zajęciach sportowych na hali w Rudniku. Będzie też wyjazd na narty do Ustronia – wylicza Jan Deńca.

publ. /żet/

——————————————————————————————————————– 

Podobne artykuły:

Unia gromi w sparingu, afrykańskie wzmocnienia już w klubie

Wysokim zwycięstwem unitek zakończył się sparing z Banikiem Ostrava rozegrany w czeskim Kravare. Formą strzelecką błysnęła Dżesika Jaszek, która zdobyła 4 gole. W Raciborzu pojawiły się już długo oczekiwane Ghanijki.

AZS Rafako: Wygrana w Rybniku, pierwsza czwórka tuż tuż

Siatkarze Rafako udanie zrewanżowali się Volleyowi za porażkę z I rundy, pewnie wygrywając na wyjeździe. Uwzględniając korzystne rozstrzygnięcia w innych spotkaniach, wciąż zachowują realne szanse na play-offs.

Sportowcy dostaną od prezydenta 9 tys. na miesiąc

Prezydent wydał zarządzenie w sprawie przyznania stypendiów 37-miu młodym raciborskim sportowcom. Mogą liczyć na niemalże 9 tys. zł, ale… do podziału. Kto otrzyma stypendium – szczegóły.

——————————————————————————————————————– 

Podziel się informacją lub napisz własny  artykuł na forum.
Dodaj Temat na:   
forum.raciborz.com.pl

Dodaj!

——————————————————————————————————————–

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here