Juniorzy Odry lepsi w spotkaniu damsko-męskim

  Bardzo pożyteczny sparing zagrały w Wodzisławiu piłkarki RTP Unia. Zmierzyły się z dwukrotnymi mistrzami Śląska w roczniku 1998 – MKP Odra Centrum Wodzisław Śląski. Przeciwnik okazał się bardzo wymagający.

   

  - reklama -

   

   

  Juniorzy Odry grali agresywnie wysokim pressingiem co wymuszało szybkie granie piłką. W sparingu nie zagrały kontuzjowane Żelazko i Górnicka oraz narzekających na urazy: Chudzik, Bojdova i Istokova. Ponadto w barwach Unii nie było również reprezentantek Polski do lat 17 – Jaszek, Kamczyk i Grzywińska, które przebywają na zgrupowaniu kadry. W efekcie unitki zagrały dzisiaj bez zmienniczek. Z bardzo dobrej strony pokazały się mimo przenikliwego zimna testowane w naszym klubie reprezentantki Ghany – Cynthia Adobea i Grace Asare. Asare zdobyła dla Unii honorowe trafienie w 75 minucie. W drużynie Remigiusza Trawińskiego zagrała też Chinasa Okoro Gloria, która wróciła do raciborza w niedzielę.

  W początkowej fazie meczu przewagę mieli młodzi piłkarze Odry. Potem gra się wyrównała. Natomiast końcówka należała do piłkarek Unii. Przy dwóch bramkach dla Odry nie najlepiej interweniowała Marlena Janeczek co ułatwiło im wpisanie się na listę strzelców.

  Trenerzy Remigiusz Trawiński i Sebastian Sitek umówili się na rewanż 26 lutego w czeskim Krawarzu.

  Mecz sparingowy

  13.02.2013 (środa) , godz.14.30 -sztuczne boisko Zespołu Szkół Technicznych przy ul. Pszowskiej 92 w Wodzisławiu Śl.

  Odra Wodzisław Śląski (juniorzy) – RTP Unia Racibórz 3 – 1 (1 – 0)

  Krakowczyk 27'.-k., Szweda 50'., Olszyna 72' – Grace Asare 75'

  RTP Unia: Antończyk (Janeczek 41') – Leśnik, Adobea, Konsek – Mika, Kmiecik, Wieczorek, Wiśniewska – Sykorova – Chinasa,  Asare

   

  tekst i zdjęcia: rtpunia

   

  /ps/

  - reklama -

  KOMENTARZE

  Please enter your comment!
  zapoznałem się z regulaminem
  Please enter your name here