Tworków: wkrótce ruszy przebudowa Krzyżanowskiej

Gmina Krzyżanowice ogłosiła przetarg na przebudowę ulicy Krzyżanowskiej w Tworkowie. Sprawdź, który odcinek drogi zostanie przebudowany i na czym inwestycja będzie polegać. Władze gminy Krzyżanowice ogłosiły przetarg na przebudowę ulicy Krzyżanowickiej w Tworkowie łączącej drogę krajową nr 45 z drogą powiatową S 3516. Zadanie jest współfinansowane ze środków Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Postępowanie przetargowe zakończy się w 1 marca 2013 roku. Po tym terminie należy spodziewać się wybrania przez komisję przetargową wykonawcy przedsięwzięcia i… rozpoczęcia robót, które planowa powinny zakończyć się z końcem września 2013 roku.

- reklama -

Przebudowa obejmie ulicę Krzyżanowską w Tworkowie na odcinku 925,8 m, od skrzyżowania z drogą powiatową nr S3516 do drogi prowadzącej na żwirownię UTEX przy skrzyżowaniu z drogą krajową nr 45 (ul. Nowa).

. W ramach inwestycji wykonane zostaną: nawierzchnia jezdni z betonu asfaltowego z podbudową pod częścią drogi; chodniki i zjazdy bramowe z kostki betonowej 6cm i 8 cm; elementy odwodnienia odcinków kanalizacji deszczowej z kolektorem, studniami rewizyjnymi, studniami i kratkami ściekowymi; elementy poprawy bezpieczeństwa ruchu oraz przebudowa kolidujących urządzeń teletechnicznych.

/Wojciech Żołneczko/
——————————————————————————————————————– 
Polecamy również:

OPS w Krzyżanowicach szuka oszczędności

Ponad 220 tys. zł w ubiegłym roku wydała gmina Krzyżanowice na sfinansowanie pobytu mieszkańców swojej gminy w Domach Pomocy Społecznej. Co jeszcze władze Krzyżanowic robią w zakresie pomocy społecznej?

Krzyżanowice: Uwaga! Złodzieje grasują nawet w biały dzień

Ostatnie miesiące przyniosły nasilenie włamań na terenie gminy Krzyżanowice, nie tylko w przygranicznych miejscowościach jak Zabełków i Chałupki, ale także…

Krzyżanowice chcą przejąć dworce kolejowe na terenie gminy

– Chcemy przejąć od PKP dworzec kolejowy w Krzyżanowicach oraz dworzec w Chałupkach – mówi wójt gminy, Grzegorz Utracki. Dworzec w Krzyżanowicach prawdopodobnie uda się przejąć jeszcze w tym roku.

——————————————————————————————————————– 

Podziel się informacją lub napisz własny  artykuł na forum.
Dodaj Temat na:   
forum.raciborz.com.pl

Dodaj!

——————————————————————————————————————–

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here