
Danuta Gałuszka podróżuje po całym kraju i przekonuje, że z siana można wyczarować prawdziwe cuda. Nawet… kilkumetrowego misia z "Misia" Barei. 15 lutego zawitała do Raciborskiego Centrum Kultury – zdjęcia. Do Raciborskiego Centrum Kultury przyjechała spod Babiej Góry Danuta Gałuszka jeździ po całym kraju i przekonuje, że z siana można wyczarować prawdziwe cuda. Nawet kilkumetrowego misia z "Misia" Stanisława Barei! – To fantastyczny, ekologiczny surowiec. Dzieci radzą sobie z nim wspaniale, bo jest prostszy w tworzeniu niż wiklina czy słoma – przekonuje Danuta Gałuszka
Jeszcze wczoraj prowadziła swoje warsztaty w Zakopanem. Z okazji walentynek powstawały głównie serduszka. A dziś już w Raciborskim Centrum Kultury dzieci mogą dać upust swojej wyobraźni i stworzyć figurki własnego pomysłu! Tworzą głównie formy już z myślą o Wielkanocy – zajączki, kaczuszki i kurki.
– Maluchy z formowaniem głównych elementów, główek czy uszek radzą sobie doskonale. A ja tylko sklejam je w całość. Na koniec dodajemy detale. Fasola czy kukurydza robią za oczka i nosek – tłumaczy pani Danuta.
– Nie, to sianko nie kłuje! – 7-letni Mariuszek z poważną miną zdradza jak stworzył dziś królika. – Najważniejsze to się nie poddawać, nawet jeśli za pierwszym razem nie wychodzi! Warsztaty w Raciborskim Centrum Kultury na półmetku. W przyszłym tygodniu również moc atrakcji – będą warsztaty twórcze, z muzyką i plastyką, teatralne, fotograficzne, decoupage oraz wiklinowe, a także kuglarstwo, żonglerka i pantomima.
Szczegóły na stronie www.rck.com.pl w zakładce "Ferie 2013".
RCK, publ. /żet/
——————————————————————————————————————–
Polecamy również:
Ferie z biblioteką na półmetku
To już półmetek Ferii z Biblioteką! Za oknem piękna, zimowa aura, humory wszystkim dopisują a w bibliotece codziennie odbywają się interesujące zajęcia animacyjne! Ferie z biblioteką – zdjęcia.
Ferie z Biblioteką 2013
Dla fanów rycerzy, dam dworu i królów, miłośników twórczości Astrid Lindgren, wiernych widzów Misia Uszatka i lubiących mroźne klimaty – w trakcie Ferii z Biblioteką, jak co roku, każdy znajdzie coś dla siebie.
Ferie w mieście. Jak je spędzić?
Rozpoczęły się ferie zimowe. Dla tych, którzy pozostają w mieście, raciborskie instytucje przygotowały ciekawą ofertę spędzenia wolnego czasu. Zobacz co dla najmłodszych szykują RCK, biblioteka, zamek i klub aikido.
——————————————————————————————————————–
Podziel się informacją lub napisz własny artykuł na forum.
Dodaj Temat na:
forum.raciborz.com.pl
——————————————————————————————————————–





![Świąteczny kiermasz w ruinach zamku w Tworkowie [ZDJĘCIA] Świąteczny kiermasz w ruinach zamku w Tworkowie](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/kiermasz-wielkanocny-tworkow-krzyzanowice.jpg)
![Klocki Lego połączyły pokolenia w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] Klocki Lego połączyły pokolenia w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/klub-ojca.jpg)
![Ogólnopolski konkurs „Opowieści z Narnii” rozstrzygnięty w bibliotece [ZDJĘCIA] Ogólnopolski konkurs „Opowieści z Narnii” rozstrzygnięty w bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/konkurs-plastyczny-opowiesci-z-narnii-biblioteka.jpg)



![Dlaczego warto mówić „nie”? Spotkanie z Anitą Kiderys w bibliotece [ZDJĘCIA] Dlaczego warto mówić „nie”? Spotkanie z Anitą Kiderys w bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/anita-kiderys-10.jpg)
![Polsko-czeskie spotkanie bibliotekarzy w Raciborzu [ZDJĘCIA] Polsko-czeskie spotkanie bibliotekarzy w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/biblioteka-nie-ogranicza.jpg)
![Uczniowie z Roth poznają Racibórz i polskie tradycje wielkanocne [ZDJĘCIA] Uczniowie z Roth poznają Racibórz i polskie tradycje wielkanocne](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/Gymnasium-Roth.jpg)
![Światowy Dzień Wody w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] Światowy Dzień Wody w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/dzien-wody-biblioteka.jpg)
![Raciborska bohemistyka świętuje 20-lecie działalności [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/bohemistyka-filologia-czeska-ans-raciborz.jpg)
![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)






![Trąbka bohaterką kolejnego koncertu umuzykalniającego w RCK [ZDJĘCIA] [WIDEO] Trąbka bohaterką kolejnego koncertu umuzykalniającego w RCK](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/koncert-umuzykalniajacy-rck.jpg)





