Wodzisław: odwołać prezydenta, zlikwidować straż miejską

0

Rosną referendalne apetyty mieszkańców Wodzisławia Śląskiego niezadowolonych z polityki władz. W referendum chcą odwołać prezydenta Mieczysława Kiecę, radę miasta, a także zlikwidować straż miejską. Plan likwidacji Szkoły Podstawowej nr 28 w Wodzisławiu Śląskim przelał czarę goryczy… Grupa niezadowolonych z polityki władz mieszkańców miasta postanowiła zorganizować referendum w sprawie odwołania prezydenta  Mieczysława Kiecy i rady miasta.

- reklama -
Teraz okazało się, że oburzeni mieszkańcy zamierzają do planowanego referendum dołączyć jeszcze jeden postulat – likwidację straży miejskiej. – Straż miejska wykonuje zadania, które równie dobrze mogą wykonywać gminni urzędnicy, co jest efektywniejszym rozwiązaniem i tańszym. Dodatkowo wiele zadań Straży Miejskiej dubluje się z zadaniami, do realizacji których jest powołana Policja. Straż Miejska nie powinna nękać mieszkańców fotoradarami i mandatami za złe parkowanie, a nad bezpieczeństwem sprawniej będzie czuwać Policja – uzasadniają swoje stanowisko inicjatorzy akcji Mirosław Bałdyga, Arkadiusz Forajter, Marek Haligowski, Roman Jarząbek, Danuta Krawczyk, Tomasz Prokop, Krystyna Warcok, Ryszard Zalewski.

Ich zdaniem likwidacja straży miejskiej Wodzisławia przysporzyłaby sporych oszczędności. Uspokajają również samych strażników miejskich – część z nich znalazłaby zatrudnienie w urzędzie miasta i wykonywała te same zadania, a część – na mocy specjalnej umowy – w policji.

Co ciekawe, władze Wodzisławia Śląskiego poza granicami miasta cieszą się uznaniem i poparciem – wodzisławski urząd miejski jest jednym z najsprawniej działających w regionie, samorząd miasta znalazł się wśród samorządowych liderów kraju, a przygotowana przez miasto oferta inwestycyjna mającą przyciągnąć do miasta kapitał jest jedną z najlepszych w kraju. W opinii wielu mieszkańców miasta te wyróżnienia i zaszczyty nijak nie przekładają się na poziom życia w mieście, który sukcesywnie… pogarsza się.

/żet/
——————————————————————————————————————–
Polecamy również:

Wodzisław i Radlin wśród samorządowych liderów Polski

Wodzisław i Radlin znalazły się wśród laureatów prestiżowego konkursu "Samorządowy Lider Zarządzania 2012". Liderami liderów zostały Poznań i Długosiodło. Czym wyróżniły się Wodzisław i Radlin?

Bezrobocie szaleje. Kto chce z nim walczyć?

Śląskie Partnerstwo Gospodarcze będzie dążyć do reformy kształcenia zawodowego w regionie, którego efektem byłoby lepsze przygotowanie absolwentów szkół zawodowych i techników do zawodu.

Wodzisław – tu kupuj, czyli jak rozruszać lokalną gospodarkę

Izby gospodarcze i władze miast mogą brać przykład z Wodzisławia. Wkrótce miną 2 lata od rozpoczęcia akcji "Wodzisław – tu kupuj", która miała na celu zjednoczenie sił lokalnych przedsiębiorców.

Zmarł rybniczanin, senator Antoni Motyczka

Pochodzący z Rybnika naukowiec, inżynier i senator RP Antoni Motyczka zmarł. Od dawna chorował na serce… Zasłabł pod swoim domem w Czyżowicach, skąd pogotowie odwiozło go do wodzisławskiego szpitala.

Wodzisławski urząd miasta chce działać jeszcze sprawniej

Władze Wodzisławia zleciły audyt działania urzędu miasta. Dzięki wynikom kontroli urząd będzie pracował jeszcze sprawniej niż dotychczas. Czy władze miasta chcą by ich urząd był najsprawniejszym w województwie?

Czy naprawdę chcemy likwidacji Straży Miejskiej?

Podczas spotkań M. Lenka z mieszkańcami często podnoszono kwestię likwidacji Straży Miejskiej. Podobnie jest w wielu miastach regionu i całego kraju, jednak czy mieszkańcy naprawdę chcą spełnienia tego postulatu?
——————————————————————————————————————–

Podziel się informacją lub napisz własny  artykuł na forum.
Dodaj Temat na:   
forum.raciborz.com.pl

Dodaj!

——————————————————————————————————————–

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here