Internet bez granic dla seniorów

Jak posługiwać się myszką, pisać z polskimi znakami i znaleźć w Internecie adres Urzędu Pracy? Odpowiedzi na te i inne pytania poznali uczestnicy szkolenia „Internet bez granic”, które odbyło się w Bibliotece na Rynku.

 

- reklama -

Zajęcia adresowane do seniorów, zgromadziły 28 osób. Szkolenie poprowadził ekspert z Fundacji Orange, który krok po kroku wyjaśniał podstawy obsługi komputera. Każdy z uczestników pracował na osobistym komputerze, dlatego teorię można było z łatwością poprzeć ćwiczeniami praktycznymi. Seniorzy bardzo szybko się uczyli! Pod koniec szkolenia, prawie każdy potrafił już odnaleźć stronę, którą był zainteresowany. Jedni chcieli odbyć wirtualne podróże do Indii czy Paryża, innych interesowało wyszukanie informacji praktycznych.

Program „Internet bez granic” to inicjatywa Fundacji Orange, skierowana do osób w wieku 50+. Ma ona na celu przeciwdziałanie cyfrowemu wykluczeniu osób starszych. W ramach projektu w bibliotekach w całej Polsce Orange prowadzi bezpłatne szkolenia z obsługi komputera oraz korzystania z sieci.

 

źródło: biblrac

 

/ps/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here