Kolizja na skrzyżowaniu ulic Matejki i Słowackiego

Rondo na skrzyżowaniu ulic Matejki i Słowackiego po raz kolejny stało się miejscem kolizji, do której doszło 27 lutego ok. godziny 17:30. Stłuczka na Słowackiego – zdjęcia. 27 lutego ok. godziny 17:30 na skrzyżowaniu ulic Słowackiego i Matejki w Raciborzu (rondo) doszło do kolejnej kolizji.

- reklama -

/żet/
——————————————————————————————————————– 
Polecamy również:

Weekend na drogach: kolizje i nietrzeźwi rowerzyści

W czasie minionego weekendu policjanci z Raciborza zatrzymali dwóch nietrzeźwych rowerzystów. Rekordzista miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Ponadto odnotowano aż siedem kolizji drogowych.

Brzeźnica: strażacy wyciągnęli z Odry zwłoki kobiety

W Brzeźnicy z rzeki wyłowiono zwłoki nieznanej kobiety. Ciało zostało zabezpieczone. Prokuratura wraz z policją ustalą czy zwłoki należą do zaginionej kobiety, której poszukiwania trwają od 22 lutego.

Kolizja na Słowackiego: kierujący nie ustąpił pierwszeństwa

Na skrzyżowaniu ulic Słowackiego i Matejki w Raciborzu doszło do kolizji. Kierowca volkswagena golfa nie ustąpił pierwszeństwa kierującej bmw w wyniku czego doszło do kolizji obu pojazdów. Kolizja na Słowackiego – zdjęcia.

——————————————————————————————————————– 

Podziel się informacją lub napisz własny  artykuł na forum.
Dodaj Temat na:   
forum.raciborz.com.pl

Dodaj!

——————————————————————————————————————–

- reklama -

8 KOMENTARZE

 1. Zapewne bedzie teraz dorabiana „ideologia” i wysnuwane rozne madre, pouczajace teorie wiec jako mieszkaniec tego rejonu i obserwator zarazem stwierdzam ze to rondo to nieporozumienie.
  Takze ze wzgledu na roslinna dekoracje (co ma znaczenie w innych porach roku) zaslaniajaca widok na wprost.
  Poza tym wielu kierowcow jezdzi na pamiec uwazajac ze Matejki ma pierwszenstwo. Nie sposob nie zauwazyc takze ze wiele zwl. mniejszych pojazdow przejezdza to superrondo prawieze na wprost nie zwalniajac. No ale wyglada na to ze dopoki wypadek nie bedzie udzialem kogos z wlodarzy miasta lub czlonkow ich rodzin to nikt nie zauwazy problemu lub tez nie przestanie wyglaszac niezyciowych teorii „jak byc powinno”.
  Zycie jest zyciem a obserwujac rozne sytuacje, w tym drogowe, mozna dojsc do wniosku ze w naturze ludzkiej jest wymuszanie, lamanie przepisow i nieliczenie sie z innymi (takze z uczestnikami ruchu) 😉

 2. Szkoda, że nikt dszisiaj nie pamięta jak to bylo przed rondem, jak kilka razy w roku gineli tam ludzi, bo zjeby rozpedzaly sie na slowackiego, obok dwoch szkol!!!/// pany zycia i smierci. juz wole te stluczki na ch*** rondzie niz zeby regularnie gineli tam ludzie.

 3. Przedstawiono tu t.z. sytuację ….statyczną ns skrzyżowaniu z ruchem okrężnym ! Wewnatrz ronda nie ma pojazdu, wobec tego nie rostrzygamy o pierwszeństwie z poziomu znaku ustąp / ponieważ oba pojazdy mają ten sam znak/ a z poziomu zasady podstawowej ,,prawa wolna,, Dlatego w tej sytuacji pierwszeństwo ma pojazd….p o m a r a n c z o w y.
  O pierwszeństwie, w takiej sytuacj,i należy zawsze rozstrzygać przed wjazdem w ,,granicę,, skrzyżowania – ronda /granica to te przerywane linie, moga być też trójkąty/
  Uwaga ! Raciborscy kierowcy i nie tylko jeżdzą w takiej sytuacji wg schematu :
  1/ ten z lewej ma pierwszeństwo , czyli żółty / kodeks drogowy nie podaje takiego przypadku , bo pierwszeństwo z lewej ma – a/ pojazd uprzywilejowany b/ pojazd szynowy c/ pojazd na drodze z pierwszeństwem d/ pojazd będacy…… wewnatrz ronda
  2/ kto pierwszy wjedzie w rondo ten ma pierwszeństwo , a w takiej sytuacji to…….wymuszenie! / patrz, że o pierwszeństwie rozstrzyga sie przed wjazdem w…… granicę ronda /
  Skad te problemy ? Stąd, że……. średnica ronda jest niewielka, gdyby była nalezna – patrz ronda w Rybniku /26 -40m model niemiecki / punkt pierwszy i drugi byłby …..bezprzedmiotowy!

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here