Rada powiatu prześle Benedyktowi XVI pozdrowienia?

W czwartek 28 lutego papież Benedykt XVI oficjalnie ustąpił ze stanowiska i przeszedł na emeryturę. Radny Jerzy Staroń wpadł na pomysł, by rada powiatu przesłała mu z tej okazji list z pozdrowieniami i życzeniami.

Ogłoszenie przez papieża decyzji zbiegło się z lutowym posiedzeniem powiatowej rady. Radny uzasadnił swą propozycję faktem, iż były już papież, jeszcze jako kardynał, odwiedzał sąsiednią Opolszczyznę, był też raz w Krowiarkach.

- reklama -

 

Ponieważ Staroń zgłosił swą propozycję w części posiedzenia przeznaczonej na wolne wnioski, nie doczekał się odpowiedzi. Nie wiadomo więc jakie stanowisko w tej sprawie zajął zarząd powiatu.

 

/ps/

- reklama -

5 KOMENTARZE

  1. no naprawdę jaka inicjatywa, szok, teraz widać jak radni pracują dla naszego dobra, a czy pan radny miał jeszcze jakieś inicjatywy, czy to szczyt możliwości oprócz brania diety

  2. Gratuluje pomysłu. Dla Kardynała Ratzingera Raciborszczyzna nie jest tematem obcym. Dotyczy to nie tylko pobytu w Krowiarkach wraz z bp.Nossolem. W dziełach teologicznych i działalności ludzi na tej niwie figurują 2 osoby związane z Raciborzem: Ojciec Leppich oraz ks.Prałat Carl Ulitzka. Na pewno bliższych informacji udzielić może Sz.P.Newerla-który to onegdaj opisał w Nowinach Raciborskich /po wyborze Kard.Ratzingera na Papieża/ Idealnym załącznikiem do takiego Pisma byłaby książka autorstwa ks.dra Glombika: CARL ULITZKA DUCHOWNY TRUDNYCH CZASÓW która jest do zakupienia w ksiegarni SOWA /i to nawet w wersji niemieckojęzycznej/ 20,0zł.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here