
W Alei Dębów Papieskich w parku Pocystserskiego Zespołu Klasztorno-Pałacowego w Rudach dotychczas rosły tylko dwa drzewka – im. Bł. Jana Pawła II i Benedykta XVI. Teraz dołączył do nich dąb im. Franciszka, Papieża.
Aleja dębów Papieskich w Rudach wzbogaciła się o nowe drzewko. Dąb im. Franciszka, Papieża, został posadzony na terenie parku Pocysterskiego Zespołu Klasztorno-Pałacowego zaraz po pierwszym wystąpieniu Papieża Franciszka i Jego Błogosławieństwie.

Drzewko zostało posadzone w Alei dębów Papieskich, gdzie rosną już dęby im. Bł. Jana Pawła II i Benedykta XVI (fot. Grzegorz Tomasiak).
/żet/
——————————————————————————————————————–
Polecamy również:
Papież Franciszek! Kardynał Jorge Bergoglio nowym papieżem
O 19.06 z komina na dachu Kaplicy Sykstyńskiej uniósł się biały dym. Oznaczać mogło to tylko jedno: świat katolicki ma nowego przywódcę! Papieżem został Argentyńczyk, kardynał Jorge Bergoglio, który przybrał imię Franciszka.
„Rozważania wielkopostne” w kościele św. Mikołaja
To było dla nas wielkie przeżycie duchowe i artystyczne – mówili uczestnicy niedzielnego występu artystów z Opola w starowiejskiej świątyni. Odbył się tam program słowno – muzyczny "Wielkopostne rozważania".
404 tys. zł na remont kaplicy Zamku Piastowskiego
Zakończył się przetarg na wymianę pokrycia dachu, malowania elewacji, konserwacji portalu wejściowego i drzwi oraz wykonania i montażu witraży okiennych kaplicy Zamku Piastowskiego w Raciborzu.
——————————————————————————————————————–
Podziel się informacją lub napisz własny artykuł na forum.
Dodaj Temat na:
forum.raciborz.com.pl
——————————————————————————————————————–




![Wystawa „Mój Frysztat” otwarta w Galerii Gawra [ZDJĘCIA] Wystawa „Mój Frysztat” otwarta w Galerii Gawra](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/vladislav-miczek.jpg)
![Karin Lednická gościem raciborskiej biblioteki [ZDJĘCIA] Karin Lednická gościem raciborskiej biblioteki](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/karin-lednicka.jpg)
![Drony, muzyka i szkolenia. Nowe inicjatywy w Tkalni w Kietrzu [ZDJĘCIA] Drony, muzyka i szkolenia. Nowe inicjatywy w Tkalni w Kietrzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/tkalnia-ekologiczna.jpg)
![O zimnych kąpielach w bibliotece na Ostrogu. Naukowe spojrzenie na morsowanie [ZDJĘCIA] morsowanie raciborz](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/morsowanie-raciborz.jpg)

![Terytorialsi ćwiczyli w Kuźni Raciborskiej rzut granatem [ZDJĘCIA] Terytorialsi ćwiczyli w Kuźni Raciborskiej rzut granatem](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/13-sbot-slaska-brygada-obrony-terytorialnej.jpg)
![Udany start Łamatorów podczas turnieju w Bieruniu [ZDJĘCIA] Udany start Łamatorów podczas turnieju w Bieruniu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/lamator-raciborz-14.jpg)

![Język angielski na wesoło w bibliotecznym Klubie Ojca [ZDJĘCIA] Język angielski na wesoło w bibliotecznym Klubie Ojca](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/klub-ojca-raciborz.jpg)
![Saksofon bohaterem koncertów umuzykalniających w RCK [ZDJĘCIA] [WIDEO] Saksofon bohaterem koncertów umuzykalniających w RCK](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/koncert-umuzykalniajacy-rck.jpg)

![Mali artyści spotkali się na warsztatach ceramicznych w Markowicach [ZDJĘCIA] Mali artyści spotkali się na warsztatach ceramicznych w Markowicach](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/warsztaty-biblioteka-markowice.jpg)

![Hałas, śmieci i zniszczenia. List do Redakcji oraz komentarz właścicielki „Końca Świata” – AKTUALIZACJA [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przystanek-kulturalny-koniec-swiata-2-1.jpg)

![Uroczysty hołd pomordowanym w Zbrodni Katyńskiej oddany przez Policję w Brzeziu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/Policjanci_Brzezie_DSC01177.jpg)




![Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Raciborza [ZDJĘCIA] [WIDEO] Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Raciborza](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/orszak-trzech-kroli-raciborz-218x150.jpg)

![Raciborska biblioteka zaprosiła na wykład o działalności ks. Franciszka Blachnickiego w Rydułtowach [ZDJĘCIA] Raciborska biblioteka zaprosiła na wykład o działalności ks. Franciszka Blachnickiego w Rydułtowach](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/11/dr-Mateusz-Sobeczko-mgr-Patrycja-Tomiczek-ks-Franciszek-Blachnicki.jpg)







A kto to jest Franciszek Papież? To personalia jakiegoś wojewody, ministra czy jeszcze kogoś inego? No bo skoro jest Marian Papież (lekarz), to może i dąb posadzono na cześć jakiegoś Polaka, pełniącego jakąś ważną funkcję…
to jest chore – ten papiez nic jeszcze nie zrobił, niczym się niewykazał, a już nazywają od niego drzewa i inne obiekty – bzdurrrra.
Franciszek uratował świat przed zagładą – bo na szczescie jest biały. Przecież gdyby po niemcu wybrali murzyna – miał nastąpić koniec świata. Postawcie mu więc tego dęba i dajcie mu swiety spokoj.